Turku Triathlon weekend
leaderboard
ergebnisse
team ergebnisse
suchen
meine favoriten
tracker
statistik
live streaming
Tuloslistat
scroller
kommentator
help
[
mobile version
]
auto follow leaders:
ON
Half Distance
Sprint
Nuorten Cup 11 v
Nuorten Cup 13 v
Nuorten Cup 15 v
Overall
-
Miehet
Naiset
Joukkue
-
Miehet Yleinen
Miehet Kuntosarja
Naiset Yleinen
Naiset Kuntosarja
Pojat 17-19
Tytöt 17-19
Joukkuekilpailu
Top 10
Top 25
Top 50
Top 100
Current Standings
Fastests Split
Swim
Uinti 750 m
T1
Vaihto 1
Bike
Pyöräily 20 km
T2
Vaihto 2
Run
Juoksu 5 km
Rang
Start Nr
Name
Nation
Verein
Kategorie
Zeit
Hinter
Speed
1
19
Tuomas Lampainen
FIN
Seinäjoen Seudun Urheilijat-Triathlon
M
1:01:50
3:30 min/km
2
18
Markus Lampainen
FIN
Turun Urheiluliitto
M
1:02:33
+ 44
3:34 min/km
3
227
Joel Af Hällström
FIN
Triathlon Vantaa
P17-19
1:03:29
+ 1:40
3:46 min/km
4
248
Hanhela Samu
FIN
P17-19
1:03:49
+ 2:00
3:33 min/km
5
29
Jarno Stenroos
FIN
Porin Tarmo
M
1:05:24
+ 3:35
4:02 min/km
6
34
Pekka Ylitalo
FIN
SKB Racing Triathlon Team
M
1:06:22
+ 4:33
3:41 min/km
7
78
Juha Järvelä
FIN
Kurikan Ryhti
MKunto
1:08:21
+ 6:31
3:28 min/km
8
234
Antti Uusitupa
FIN
Turun Urheiluliitto
P17-19
1:11:25
+ 9:35
3:47 min/km
9
230
Timi Malinen
FIN
Helsinki Triathlon
P17-19
1:11:27
+ 9:38
4:00 min/km
10
3
Harri Alanen
FIN
Turun Urheiluliitto
M
1:11:44
+ 9:55
4:05 min/km
auto follow leaders:
ON
Half Distance
Sprint
Nuorten Cup 11 v
Nuorten Cup 13 v
Nuorten Cup 15 v
Overall
-
Miehet
Naiset
Joukkue
-
Miehet Yleinen
Miehet Kuntosarja
Naiset Yleinen
Naiset Kuntosarja
Pojat 17-19
Tytöt 17-19
Joukkuekilpailu
Top 10
Top 25
Top 50
Top 100
Current Standings
Fastests Split
Swim
Uinti 750 m
T1
Vaihto 1
Bike
Pyöräily 20 km
T2
Vaihto 2
Run
Juoksu 5 km
Rang
Start Nr
Name
Nation
Verein
Kategorie
Zeit
Hinter
Speed
1
27
Janina Saarnio
FIN
Turun Urheiluliitto
N
1:12:46
4:10 min/km
2
31
Maisa Tuliniemi
FIN
Karjala Triathlon
N
1:15:16
+ 2:31
4:22 min/km
3
182
Astrid Snäll
FIN
Forssan Salama
T17-19
1:18:37
+ 5:51
3:51 min/km
4
243
Bettina Bracht
FIN
NKunto
1:18:40
+ 5:55
4:37 min/km
5
77
Anna-Maria Jäpölä
FIN
Porin Tarmo
NKunto
1:19:59
+ 7:13
4:16 min/km
6
206
Jenni Vallenius
FIN
Turun Urheiluliitto
NKunto
1:20:24
+ 7:39
4:36 min/km
7
13
Kiia Kaunisto
FIN
Turun Urheiluliitto
N
1:20:42
+ 7:57
4:28 min/km
8
10
Liisa Jaatinen
FIN
Turun Urheiluliitto
N
1:21:23
+ 8:38
4:19 min/km
9
231
Riia Ojalainen
FIN
Valkealan Kajo
T17-19
1:21:36
+ 8:50
4:55 min/km
10
148
Elina Oksa
FIN
Velo Salo
NKunto
1:21:53
+ 9:08
4:32 min/km
auto follow leaders:
ON
Half Distance
Sprint
Nuorten Cup 11 v
Nuorten Cup 13 v
Nuorten Cup 15 v
Overall
-
Miehet
Naiset
Joukkue
-
Miehet yleinen
Miehet 18-19
Miehet 20-24
Miehet 25-29
Miehet 30-34
Miehet 35-39
Miehet 40-44
Miehet 45-49
Miehet 50-54
Miehet 55-59
Miehet 60-64
Miehet 65-70
Miehet 70+
Naiset yleinen
Naiset 18-19
Naiset 20-24
Naiset 25-29
Naiset 30-34
Naiset 35-39
Naiset 40-44
Naiset 45-49
Naiset 50-54
Naiset 55-59
Naiset 60-64
Naiset 65-70
Naiset 70+
Joukkuekilpailu
Top 10
Top 25
Top 50
Top 100
Current Standings
Fastests Split
Swim
Uinti 1,9 km
T1
Vaihto 1
Bike
Pyöräily 90 km
T2
Vaihto 2
Run
Juoksu 0,31 km
Juoksu 5,56 km
Juoksu 10,81 km
Juoksu 16,06 km
Juoksu 21,1 km
Rang
Start Nr
Name
Nation
Verein
Kategorie
Zeit
Hinter
Speed
1
8
Henrik Goesch
FIN
Turun Urheiluliitto
M
3:52:32
3:35 min/km
2
4
Timo Bracht
GER
Team Sport for Good
M
3:54:06
+ 1:35
3:40 min/km
3
41
Darby Thomas
FIN
Turun Urheiluliitto
M
3:54:54
+ 2:23
3:39 min/km
4
10
Ole Antti Halonen
FIN
Triathlon Team Kotka
M
4:04:23
+ 11:52
3:40 min/km
5
26
Mika Luoto
FIN
Turun Urheiluliitto
M
4:12:18
+ 19:47
3:58 min/km
6
42
Ilkka Utriainen
FIN
Turun Urheiluliitto
M
4:12:50
+ 20:19
4:04 min/km
7
22
Ami Laamo
FIN
Turun Urheiluliitto
M
4:15:46
+ 23:15
4:00 min/km
8
9
Ossi Hakulinen
FIN
Helsinki Triathlon
M
4:18:12
+ 25:41
4:23 min/km
9
30
Karri Paavolainen
FIN
Turun Urheiluliitto
M
4:26:19
+ 33:48
4:14 min/km
10
29
Markos Mölsä
FIN
Helsinki Triathlon
M
4:28:07
+ 35:36
4:18 min/km
auto follow leaders:
ON
Half Distance
Sprint
Nuorten Cup 11 v
Nuorten Cup 13 v
Nuorten Cup 15 v
Overall
-
Miehet
Naiset
Joukkue
-
Miehet yleinen
Miehet 18-19
Miehet 20-24
Miehet 25-29
Miehet 30-34
Miehet 35-39
Miehet 40-44
Miehet 45-49
Miehet 50-54
Miehet 55-59
Miehet 60-64
Miehet 65-70
Miehet 70+
Naiset yleinen
Naiset 18-19
Naiset 20-24
Naiset 25-29
Naiset 30-34
Naiset 35-39
Naiset 40-44
Naiset 45-49
Naiset 50-54
Naiset 55-59
Naiset 60-64
Naiset 65-70
Naiset 70+
Joukkuekilpailu
Top 10
Top 25
Top 50
Top 100
Current Standings
Fastests Split
Swim
Uinti 1,9 km
T1
Vaihto 1
Bike
Pyöräily 90 km
T2
Vaihto 2
Run
Juoksu 0,31 km
Juoksu 5,56 km
Juoksu 10,81 km
Juoksu 16,06 km
Juoksu 21,1 km
Rang
Start Nr
Name
Nation
Verein
Kategorie
Zeit
Hinter
Speed
1
24
Kaisa Lehtonen
FIN
Triathlon Vantaa
N
4:07:23
3:47 min/km
2
174
Maria Södeström
FIN
N
4:32:36
+ 25:14
4:00 min/km
3
17
Merja Kiviranta-Mölsä
FIN
Helsinki Triathlon
N
4:42:04
+ 34:42
4:41 min/km
4
11
Heini Hartikainen
FIN
Helsinki Triathlon
N
4:44:41
+ 37:19
4:31 min/km
5
18
Venla KoivulaHuttunen
FIN
Triathlonteam 226
N
4:48:56
+ 41:34
4:48 min/km
6
36
Katariina Soikkanen
FIN
Helsinki Triathlon
N
4:51:20
+ 43:58
4:44 min/km
7
166
Julia Venesmaa
FIN
Helsinki Triathlon
N30-34
4:57:58
+ 50:36
4:38 min/km
8
120
Henna Majuri
FIN
Porin Tarmo
N25-29
5:14:52
+ 1:07:30
5:25 min/km
9
86
Päivi Hänninen
FIN
Turun Urheiluliitto
N30-34
5:18:06
+ 1:10:44
5:16 min/km
10
161
Johanna Tokola
FIN
Turun Urheiluliitto
N30-34
5:19:19
+ 1:11:57
5:17 min/km
Event
Half Distance
Sprint
Nuorten Cup 11 v
Nuorten Cup 13 v
Nuorten Cup 15 v
Kategorie
Alle Kategorien
-
Miehet
Naiset
Joukkue
-
Miehet yleinen
Miehet 20-24
Miehet 25-29
Miehet 30-34
Miehet 35-39
Miehet 40-44
Miehet 45-49
Miehet 50-54
Miehet 55-59
Miehet 60-64
Naiset yleinen
Naiset 25-29
Naiset 30-34
Naiset 35-39
Naiset 40-44
Naiset 45-49
Naiset 50-54
Joukkuekilpailu
wählen sie distanz und kategorie
no team results reports available
advanced suche
komplett suche
Start Nr
Vorname
Nachname
Verein
Stadt
Nation
Alle Nationen
Australia
Estonia
Finland
France
Germany
Great Britain
Russia
Sweden
Event
Alle Events
Half Distance
Nuorten Cup 11 v
Nuorten Cup 13 v
Nuorten Cup 15 v
Sprint
Kategorie
Alle Kategorien
-
Miehet
Naiset
Joukkue
-
Miehet yleinen
Miehet 20-24
Miehet 25-29
Miehet 30-34
Miehet 35-39
Miehet 40-44
Miehet 45-49
Miehet 50-54
Miehet 55-59
Miehet 60-64
Miehet Kuntosarja
Naiset yleinen
Naiset 25-29
Naiset 30-34
Naiset 35-39
Naiset 40-44
Naiset 45-49
Naiset 50-54
Naiset Kuntosarja
Pojat 11
Pojat 13
Pojat 15
Pojat 17-19
Tytöt 11
Tytöt 13
Tytöt 15
Tytöt 17-19
Joukkuekilpailu
Zeit
Ziel
Bitte geben Sie Ihre Suchkriterien
Sortieren nach
Zeit
Start Nr
Vorname
Nachname
Verein
Stadt
Nation
Aufsteigend
Absteigend
Sie haben noch keine Teilnehmer zu meinen Favoriten. Bitte treffen Sie Ihre Auswahl aus dem Leaderboard oder suchen Abschnitt.
Tulokset sarjoittain
Tulokset matkoittain
no scrollers available
1 window
2 windows
4 windows
© 2013- : Ultimate Sport Service
Powered by UltimateLIVE