Helsinki City Triathlon
seuraa kilpailun kärkeä: ON
Miehet Polar Kilpapyörä
Swim
Uinti 300 m
T1
Vaihto 1
Bike
Pyöräily 5 kmPyöräily 10 km
T2
Vaihto 2
Run
Juoksu 1,5 kmJuoksu 3 km
SijoitusNumeroNimiKansallisuusSeuraSarjaAikaEroNopeus 
11604Arttu HirsiTriathlon VantaaKM0:31:503:24 min/km
21580Juhapekka HeloHelsinki TriathlonKM0:37:17+ 5:273:58 min/km
31437Tuomas IivanainenM.A.D.KM400:38:00+ 6:114:23 min/km
41593Janne RissanenRaisuKM0:38:10+ 6:204:25 min/km
51594Casper SalminenRaisuKM0:38:25+ 6:354:16 min/km
61597Henri Tikkanen#HEADheroKM0:38:37+ 6:484:18 min/km
71561Tuomo VirolainenSport OrionKM0:38:55+ 7:053:56 min/km
81585Ilari LahtinenSOmeron EsaKM0:39:12+ 7:224:16 min/km
91598Kimmo ValtanenHelsinkiKM400:39:22+ 7:324:16 min/km
101600Pekka ViikariTurkuKM400:39:24+ 7:344:10 min/km
seuraa kilpailun kärkeä: ON
Naiset Polar Kilpapyörä
Swim
Uinti 300 m
T1
Vaihto 1
Bike
Pyöräily 5 kmPyöräily 10 km
T2
Vaihto 2
Run
Juoksu 1,5 kmJuoksu 3 km
SijoitusNumeroNimiKansallisuusSeuraSarjaAikaEroNopeus 
11520Erika ParviainenTriathlon VantaaKN0:38:274:13 min/km
21519Essi OlivèsHelsinki TriathlonKN0:39:03+ 374:25 min/km
31507Katri AvarmaaHelsinki TriathlonKN0:39:58+ 1:314:20 min/km
41508Anu HolmstedtTCFKN0:40:15+ 1:484:24 min/km
51523Kaisa ToivonenEspooKN0:42:55+ 4:294:39 min/km
61484Enely LuikIntersport SelloKN0:43:12+ 4:454:33 min/km
71510Annika JärvenpääTampereKN0:44:34+ 6:074:47 min/km
81525Mervi VänttinenTriathlon VantaaKN0:44:46+ 6:194:46 min/km
91517Mari MeuraMäntyluodon KiriKN0:45:02+ 6:355:03 min/km
101515Tuuli LehtiHelsingin yliopistoKN0:45:09+ 6:424:51 min/km
seuraa kilpailun kärkeä: ON
Miehet Joukkueviesti
Swim
Uinti 300 m
T1
Vaihto 1
Bike
Pyöräily 5 kmPyöräily 10 km
T2
Vaihto 2
Run
Juoksu 1,5 kmJuoksu 3 km
SijoitusNumeroNimiKansallisuusSeuraSarjaAikaEroNopeus 
11680Outi Nummi, Juha Koivisto, Juha NurmelaARC20:35:594:21 min/km
21661Iida Koiranen, Kaj Koiranen, Emma KoiranenKoiRacet0:37:01+ 1:034:25 min/km
31657Eero Halmari, Rami Vaittinen, Sanna ManderbackaTarttila Style0:38:19+ 2:214:07 min/km
41678Oskar Lindberg, Christian Lindberg, Ingrid LindbergTeam Pyttis0:38:25+ 2:273:42 min/km
51660Herman Widbom, Kalle Widbom, Cecilia WidbomTeam Widbom0:38:35+ 2:374:45 min/km
61690Matti Ojanen, Timo Simpura, Jaakko LuolavuoProkkis Luolis0:38:37+ 2:394:00 min/km
71378Anssi Torniainen, Perttu Petäjistö , <Myynti0:41:01+ 5:034:36 min/km
81658Hannu Kivinen, Toni Kivinen, Johanna KivinenTeami Kiviset0:41:13+ 5:145:19 min/km
91679Outi Kesäniemi, Pasi Turunen, Pasi TurunenA-K Kyrönviita0:41:45+ 5:475:02 min/km
101668Juho Laukkanen, Matti Laukkanen, Heikki LaukkanenLaukkaset0:42:43+ 6:443:53 min/km
seuraa kilpailun kärkeä: ON
Naiset Joukkueviesti
Swim
Uinti 300 m
T1
Vaihto 1
Bike
Pyöräily 5 kmPyöräily 10 km
T2
Vaihto 2
Run
Juoksu 1,5 kmJuoksu 3 km
SijoitusNumeroNimiKansallisuusSeuraSarjaAikaEroNopeus 
11626Anne Hiltunen, Nina Sarjolahti, Martina AitolehtiHengenpelastajat0:40:454:27 min/km
21633Karmen Aavik, Kairi Ustav, Karmen AavikSitked Eesti naised0:42:17+ 1:334:15 min/km
31640Niina Heinonen, Jaana Holopainen, Suvi SuojalehtoTeam Kirkkenee0:42:29+ 1:454:14 min/km
41639Nea Hannula, Reeta Laine, Milla NieminenDromeaarit0:42:48+ 2:044:45 min/km
51643Peppi Päiviö, Annemari Kovalainen, Tuija MeroNaisTeam0:43:52+ 3:085:16 min/km
61644Päivi Roihu, Sirkka Jaakkola, Paula ToreniusKorven Urheilijat0:45:43+ 4:594:59 min/km
71649Taina Sjöberg, Minna Ruolanto, Maria LindmanPorvoon Flikat0:45:46+ 5:024:57 min/km
81646Sanna Anttila, Laura Niukkanen, Heidi AnttilaVauhtihirmut0:45:48+ 5:044:11 min/km
91463Marjukka Päivärinta, Niina Rinkinen, Aino HakulinenTamArk0:46:03+ 5:195:12 min/km
101380Saari Taru , Olga Vuolle , Mönkäre TanjaTeam ÄlliTälli0:47:06+ 6:224:47 min/km
© 2013-2015 : Ultimate Sport Service Powered by UltimateLIVE