Aurajoen Yöjuoksu
resultattavla
resultat
lagresultat
sök
mina favoriter
spårning
statistik
live stream
scroller
kommentator
hjälp
[
mobile version
]
följ resultater:
ON
10 km
5 km
Om alla
-
Men
Women
Top 10
Top 25
Top 50
Top 100
Nuvarande Ställning
Snabbaste Mellantider
5 km
10 km
Plats
Nummer
Namn
Nationalitet
Klubb
åldersklass
Tid
Diff
Hastighet
1
636
Eero Saleva
Helsingin Kisa-Veikot
0:30:38
3:04 min/km
2
325
Kennedy Charicha
Turun Urheiluliitto
0:31:31
+ 53
3:10 min/km
3
309
Henri Ansio
FMR
0:31:45
+ 1:08
3:11 min/km
4
428
Jukka Kero
Biolääketiede
0:32:22
+ 1:44
3:15 min/km
5
734
Luca Bongiovanni
Biolääketiede
0:34:18
+ 3:41
3:26 min/km
6
823
Ilkka Utriainen
Turun Urheiluliitto
0:34:24
+ 3:46
3:27 min/km
7
345
Kaj Giersberg
Turun Urheiluliitto
0:36:06
+ 5:28
3:37 min/km
8
785
Juho Mäkinen
0:36:08
+ 5:31
3:37 min/km
9
869
Ismo Ylenius
FIN
Janakkalan Jana
0:36:16
+ 5:38
3:38 min/km
10
509
Mattias Lybäck
0:36:33
+ 5:56
3:40 min/km
11
619
Valtteri Repo
0:36:35
+ 5:57
3:40 min/km
12
881
Jesse Ojansivu
FIN
0:36:38
+ 6:00
3:40 min/km
13
874
Petri Heino
FIN
Team raju
0:36:40
+ 6:02
3:40 min/km
14
792
Jukka Pasanen
Helsingin Kisa-Veikot
0:36:47
+ 6:09
3:41 min/km
15
518
Pasi Mattila
Canon Business Center Turku
0:36:55
+ 6:17
3:42 min/km
16
488
Eero Lehtonen
TuUL Triatholn
0:37:26
+ 6:48
3:45 min/km
17
733
Anton Aro
0:37:38
+ 7:00
3:46 min/km
18
343
Priit Fomatskin
Virolaisten klubi (Eestlaste klubi)
0:37:39
+ 7:01
3:46 min/km
19
826
Tomi Villilä
0:37:49
+ 7:11
3:47 min/km
20
580
Jeremy Palmer
FMR
0:37:57
+ 7:19
3:48 min/km
21
794
Markus Penttinen
Turun urheiluliitto
0:38:01
+ 7:23
3:49 min/km
22
814
Pekka Taimen
0:38:01
+ 7:23
3:49 min/km
23
591
Juha Pertola
TuUL Triathlon
0:38:19
+ 7:41
3:50 min/km
24
366
Jukka Heinonen
RCSD
0:38:20
+ 7:42
3:50 min/km
25
696
Antti Uusitupa
TuUl
0:38:24
+ 7:46
3:51 min/km
följ resultater:
ON
10 km
5 km
Om alla
-
Men
Women
Top 10
Top 25
Top 50
Top 100
Nuvarande Ställning
Snabbaste Mellantider
5 km
10 km
Plats
Nummer
Namn
Nationalitet
Klubb
åldersklass
Tid
Diff
Hastighet
1
617
Janica Rauma
Forssan Salama
0:34:49
3:29 min/km
2
688
Paula Tukiainen
Viipurin Urheilijat
0:37:07
+ 2:18
3:43 min/km
3
787
Aino Niemi
KUTU Triathlon
0:37:35
+ 2:46
3:46 min/km
4
426
Andreina Kero
Turun Urheiluliitto
0:37:44
+ 2:55
3:47 min/km
5
878
Amanda Virtanen
FIN
TuUL
0:38:30
+ 3:42
3:51 min/km
6
665
Johanna Sällinen
Turun Urheiluliitto
0:39:07
+ 4:18
3:55 min/km
7
545
Leena Mäkäräinen
Kenttäurheilijat-58
0:39:50
+ 5:01
3:59 min/km
8
812
Lotta Sundqvist
0:40:23
+ 5:34
4:03 min/km
9
841
Maria Kasurinen
Tuul Triathlon
0:40:31
+ 5:42
4:04 min/km
10
652
Pauliina Seppänen
Leaf Areena
0:41:02
+ 6:13
4:07 min/km
11
392
Emmi Jokioinen
Turun Urheiluliitto
0:42:11
+ 7:22
4:14 min/km
12
880
Elli Mansikkaniemi
FIN
TuUl/ maratonkoulut
0:42:22
+ 7:33
4:15 min/km
13
634
Anna Saivosalmi
AnnaS Palaa
0:43:46
+ 8:57
4:23 min/km
14
564
Marianne Nurmikumpu
Kaarinan Juoksuklubi
0:44:00
+ 9:11
4:24 min/km
15
420
Maija Kaseva
Nälkää Nähneet Tuulenpesät
0:44:30
+ 9:42
4:27 min/km
16
583
Hilkka Palosaari
TuUl
0:45:15
+ 10:26
4:32 min/km
17
780
Rita Melartin
Turun hovioikeus
0:45:16
+ 10:28
4:32 min/km
18
825
Miia Wiklund
Mehiläinen
0:46:02
+ 11:13
4:37 min/km
19
746
Katariina Hirsimäki
0:46:15
+ 11:27
4:38 min/km
20
740
Sofia Ervasto
Vauhtisammakko
0:46:16
+ 11:27
4:38 min/km
21
590
Pernilla Hollmén
0:46:25
+ 11:36
4:39 min/km
22
328
Laura Ekblad
0:46:26
+ 11:37
4:39 min/km
23
771
Jenni Latvala
Turun hovioikeus
0:46:35
+ 11:46
4:40 min/km
24
729
Mia Åminne
Leaf Areena
0:46:40
+ 11:52
4:40 min/km
25
458
Katariina Kuusela
Veritas Eläkevakuutus
0:46:57
+ 12:08
4:42 min/km
följ resultater:
ON
10 km
5 km
Om alla
-
Men
Women
Top 10
Top 25
Top 50
Top 100
Nuvarande Ställning
Snabbaste Mellantider
5 km
Plats
Nummer
Namn
Nationalitet
Klubb
åldersklass
Tid
Diff
Hastighet
1
242
Valtteri Lehtonen
Turun Urheiluliitto
0:16:43
3:21 min/km
2
199
Leevi Hietanen
Turun Urheiluliitto
0:16:55
+ 13
3:23 min/km
3
32
Iivo Kalajoki
Raision Kuula
0:17:44
+ 1:01
3:33 min/km
4
18
Mikko Haapanen
TuUL
0:18:24
+ 1:42
3:41 min/km
5
149
Alex Vidqvist
Helsinki
0:18:51
+ 2:09
3:47 min/km
6
4
Janne Ahola
0:18:59
+ 2:17
3:48 min/km
7
39
Elmeri Kero
Tuul
0:19:30
+ 2:48
3:54 min/km
8
214
Lasse Kero
Tuul
0:19:30
+ 2:48
3:54 min/km
9
73
Sisu Moilanen
Turun urheiluliitto
0:20:08
+ 3:26
4:02 min/km
10
103
Lauri Röntynen
TuUL
0:20:20
+ 3:38
4:04 min/km
11
108
Jesse Salo
0:20:38
+ 3:56
4:08 min/km
12
162
John Butterfield
0:21:27
+ 4:45
4:18 min/km
13
206
Esa Tuominen
PU
0:21:54
+ 5:11
4:23 min/km
14
11
Mikael Dahlström
Turku
0:21:58
+ 5:15
4:24 min/km
15
235
Tommi Mäkinen
FIN
TuUL Triathlon
0:22:05
+ 5:23
4:25 min/km
16
13
Roope Elojärvi
Harppuunakortteli
0:22:42
+ 6:00
4:33 min/km
17
88
Miro Ojaniemi
Harppuunakortteli
0:23:55
+ 7:13
4:47 min/km
18
92
Janne Pahikkala
0:24:00
+ 7:18
4:48 min/km
19
3
Juha Aaltonen
Harppuunakortteli
0:24:01
+ 7:18
4:49 min/km
20
236
Carl Myrberg
FIN
ÅIFK
0:24:37
+ 7:55
4:56 min/km
21
31
Tommi Kaitasaari
Harppuunakortteli
0:24:58
+ 8:16
5:00 min/km
22
243
Gardo Salumäe
FIN
0:25:05
+ 8:22
5:01 min/km
23
234
Nike Lattu
FIN
CFR
0:26:01
+ 9:19
5:13 min/km
24
220
Mikko Lertola
FIN
Turkulainen
0:27:05
+ 10:23
5:25 min/km
25
191
Harri Toukoniitty
Turku
0:27:40
+ 10:57
5:32 min/km
följ resultater:
ON
10 km
5 km
Om alla
-
Men
Women
Top 10
Top 25
Top 50
Top 100
Nuvarande Ställning
Snabbaste Mellantider
5 km
Plats
Nummer
Namn
Nationalitet
Klubb
åldersklass
Tid
Diff
Hastighet
1
192
Kaisa Tyni
Pyhtään yritys
0:17:19
3:28 min/km
2
189
Astrid Snäll
Forssan Salama
0:17:31
+ 13
3:31 min/km
3
216
Mona Jäppinen
Helsingin Kisa-Veikot
0:17:56
+ 37
3:36 min/km
4
38
Linnea Kero
Tuul
0:20:52
+ 3:34
4:11 min/km
5
97
Pinja Siljanto
Turun Urheiluliitto
0:21:49
+ 4:31
4:22 min/km
6
202
Hilla Läärä
TuUL triathlon
0:22:10
+ 4:51
4:26 min/km
7
196
Julia Välikangas
TuUl Triathlon
0:22:27
+ 5:08
4:30 min/km
8
175
Heli Lehtinen
FMR
0:22:31
+ 5:12
4:31 min/km
9
28
Ella Jokioinen
Turun Urheiluliitto
0:22:43
+ 5:25
4:33 min/km
10
131
Saara Timonen
Turun urheiluliitto
0:22:50
+ 5:32
4:34 min/km
11
201
Laura Leimola
Turun Urheiluliitto
0:23:43
+ 6:25
4:45 min/km
12
87
Titta Ojala
0:24:02
+ 6:44
4:49 min/km
13
177
Pirjo Lumme
Pirjo`s team
0:24:35
+ 7:17
4:55 min/km
14
37
Kirsi Kero
Vanhalinna
0:25:01
+ 7:43
5:01 min/km
15
209
Satu Aaltonen
FIN
0:25:05
+ 7:46
5:01 min/km
16
188
Sini Silvan
TuUL/MaraK
0:25:12
+ 7:54
5:03 min/km
17
64
Pia-Lotta Luomala
If Vakuutus
0:25:29
+ 8:11
5:06 min/km
18
76
Taija Mäenpää
0:25:46
+ 8:27
5:10 min/km
19
57
Maija Lehti
Turun Urheiluliitto
0:26:11
+ 8:53
5:15 min/km
20
183
Nora Rantanen
Turun Urheiluliitto
0:26:12
+ 8:53
5:15 min/km
21
43
Elina Kiviluoto
0:26:20
+ 9:01
5:16 min/km
22
221
Johanna Valonen
FIN
TuUL
0:27:17
+ 9:58
5:28 min/km
23
200
Liisa Järvelä
0:27:32
+ 10:14
5:31 min/km
24
158
Mari Ääri
Kaarina
0:27:54
+ 10:36
5:35 min/km
25
194
Maarit Vainio
Velo Salo
0:27:55
+ 10:36
5:35 min/km
Distans
10 km
5 km
åldersklass
Alla åldersklasser
-
Men
Women
välj distans och åldersklass
inga lagresultat
snabbsökning
sök med detalj
Nummer
Förnamn
Efternamn
Klubb
Stad
Nationalitet
Alla Nationaliteter
Finland
Distans
Alla Evenemang
10 km
5 km
åldersklass
Alla åldersklasser
-
Men
Women
Tid
Mål
vänligen ange sökkriterier!
Sortera efter
Tid
Nummer
Förnamn
Efternamn
Klubb
Stad
Nationalitet
Stigande
Nedåtgående
du har inga favoriter. lägg till favoriter genom att klicka på + -teckna från resultat eller sök.
inga scroller
1 skärm
2 skärmar
4 skärmar
© 2013- : Ultimate Sport Service
Powered by UltimateLIVE