Sjælsø Rundt
leaderboard
resultaten
ploeg resultaten
zoek
mijn favorieten
tracker
statistieken
live streaming
scroller
commentator
help
[
mobile version
]
auto follow leiders:
OP
133 km
50 km
33 km
133 km Master
10 km
133 km Tri
Overall
-
Men
Women
-
Kvinder uden alder opgivet
Piger op til 13 år
Kvinder 14-20 år
Kvinder 21-35 år
Kvinder 36-50 år
Kvinder 51-65 år
Kvinder 66-75 år
Kvinder 76 år og ældre
Mænd uden alder opgivet
Drenge op til 13 år
Mænd 14-20 år
Mænd 21-35 år
Mænd 36-50 år
Mænd 51-65 år
Mænd 66-75 år
Mænd 76 år og ældre
Top 10
Top 25
Top 50
Top 100
Klassement
Snelste Ronde
133 km
Positie
Start Nr
Naam
Land
Club
Categorie
Tijd
Achter
Snelheid
1
246
Emil Freudenthal
DEN
M21-35
3:28:34
38.26 km/h
2
426
Sebastian Valentin Buch
DEN
LEO Pharma
M21-35
3:28:52
+ 19
38.21 km/h
3
1428
Kristoffer Dahl
DEN
Team Bikelovers
M21-35
3:29:06
+ 33
38.16 km/h
4
792
Dean Strange
DEN
Copenhagen Roulers
M36-50
3:29:12
+ 39
38.15 km/h
5
1475
Ronnie Eriksson
DEN
M36-50
3:29:12
+ 39
38.15 km/h
6
321
Michael Boetius
DEN
DS-NORDEN
M36-50
3:29:13
+ 40
38.14 km/h
7
1360
Michel Weber
DEN
M51-65
3:29:13
+ 40
38.14 km/h
8
454
Kristian Ebert
DEN
DMR
M36-50
3:29:16
+ 43
38.13 km/h
9
248
Francis Coucke
BEL
M51-65
3:29:16
+ 43
38.13 km/h
10
447
Casper S
DEN
DMR
M36-50
3:29:18
+ 45
38.13 km/h
auto follow leiders:
OP
133 km
50 km
33 km
133 km Master
10 km
133 km Tri
Overall
-
Men
Women
-
Kvinder uden alder opgivet
Piger op til 13 år
Kvinder 14-20 år
Kvinder 21-35 år
Kvinder 36-50 år
Kvinder 51-65 år
Kvinder 66-75 år
Kvinder 76 år og ældre
Mænd uden alder opgivet
Drenge op til 13 år
Mænd 14-20 år
Mænd 21-35 år
Mænd 36-50 år
Mænd 51-65 år
Mænd 66-75 år
Mænd 76 år og ældre
Top 10
Top 25
Top 50
Top 100
Klassement
Snelste Ronde
133 km
Positie
Start Nr
Naam
Land
Club
Categorie
Tijd
Achter
Snelheid
1
1012
Mette Larsen
DEN
Bygma
K36-50
3:39:45
36.32 km/h
2
270
Karina Nielsen
DEN
K51-65
3:50:05
+ 10:21
34.68 km/h
3
364
Petronela Kaliszan
DEN
VARK
K36-50
3:50:46
+ 11:02
34.58 km/h
4
1103
Heidi Egelund
DEN
K36-50
4:02:03
+ 22:19
32.97 km/h
5
1118
Natasha Brandt
DEN
K36-50
4:02:36
+ 22:52
32.89 km/h
6
394
Anika Kjaer Axelsen
DEN
Team Maritime
K36-50
4:05:54
+ 26:10
32.45 km/h
7
418
Sanne Lind
DEN
LEO Pharma
K36-50
4:07:05
+ 27:21
32.30 km/h
8
527
Marianne Båstrup-Larsen
DEN
COWI
K51-65
4:07:12
+ 27:28
32.28 km/h
9
639
Bettina Gerber Veneman
DEN
K21-35
4:09:22
+ 29:38
32.00 km/h
10
1419
Katrine Zinck Leth-Espensen
DEN
Team Risagervej
K21-35
4:13:27
+ 33:43
31.49 km/h
auto follow leiders:
OP
133 km
50 km
33 km
133 km Master
10 km
133 km Tri
Overall
-
Men
Women
-
Kvinder uden alder opgivet
Piger op til 13 år
Kvinder 14-20 år
Kvinder 21-35 år
Kvinder 36-50 år
Kvinder 51-65 år
Kvinder 66-75 år
Kvinder 76 år og ældre
Mænd uden alder opgivet
Drenge op til 13 år
Mænd 14-20 år
Mænd 21-35 år
Mænd 36-50 år
Mænd 51-65 år
Mænd 66-75 år
Mænd 76 år og ældre
Top 10
Top 25
Top 50
Top 100
Klassement
Snelste Ronde
50 km
Positie
Start Nr
Naam
Land
Club
Categorie
Tijd
Achter
Snelheid
1
3982
Jesper Lund
DEN
Sletten Fiskehus
M36-50
1:16:40
39.14 km/h
2
3058
Marc Rosenkvist Knudsen
DEN
M21-35
1:16:44
+ 4
39.10 km/h
3
4199
Anders Bruno Andreasen
DEN
Oakley
M21-35
1:16:48
+ 9
39.06 km/h
4
3105
Marius Keyn Jansen
NOR
SDA Cycling
M36-50
1:20:58
+ 4:19
37.05 km/h
5
107
Carsten Larsen
DEN
CoachOne
M36-50
1:21:00
+ 4:20
37.04 km/h
6
4041
Peter Grandahl
DEN
DK Grandahl ApS
M36-50
1:21:03
+ 4:24
37.01 km/h
7
3160
Johnny Faust
DEN
OxyGuard International A/S
M51-65
1:21:37
+ 4:58
36.76 km/h
8
3695
Christian Helweg
DEN
COWI
M51-65
1:22:12
+ 5:33
36.50 km/h
9
3624
Martin Bruhn Petersen
DEN
M36-50
1:22:15
+ 5:35
36.48 km/h
10
3699
Jan Vidén Greve
DEN
COWI
M36-50
1:22:17
+ 5:38
36.46 km/h
auto follow leiders:
OP
133 km
50 km
33 km
133 km Master
10 km
133 km Tri
Overall
-
Men
Women
-
Kvinder uden alder opgivet
Piger op til 13 år
Kvinder 14-20 år
Kvinder 21-35 år
Kvinder 36-50 år
Kvinder 51-65 år
Kvinder 66-75 år
Kvinder 76 år og ældre
Mænd uden alder opgivet
Drenge op til 13 år
Mænd 14-20 år
Mænd 21-35 år
Mænd 36-50 år
Mænd 51-65 år
Mænd 66-75 år
Mænd 76 år og ældre
Top 10
Top 25
Top 50
Top 100
Klassement
Snelste Ronde
50 km
Positie
Start Nr
Naam
Land
Club
Categorie
Tijd
Achter
Snelheid
1
3041
Julie Pelle
DEN
K21-35
1:25:57
34.91 km/h
2
229
Mia Skipper
DEN
AMATORI CC
K36-50
1:31:30
+ 5:34
32.79 km/h
3
3235
Mette Juhl Jørgensen
DEN
Team Flexicon 2
K51-65
1:33:22
+ 7:25
32.14 km/h
4
3525
Kristine Honore
DEN
Novafos
K36-50
1:33:52
+ 7:56
31.96 km/h
5
3524
Jane B. Madsen
DEN
Novafos
K36-50
1:34:05
+ 8:09
31.89 km/h
6
3277
Nanna Overgaard
DEN
K21-35
1:34:45
+ 8:49
31.67 km/h
7
3123
Ulla Poulsen
DEN
Team Maritime
K51-65
1:35:07
+ 9:11
31.55 km/h
8
3251
Lone Loldrup
DEN
Team GBB
K36-50
1:37:34
+ 11:38
30.75 km/h
9
3216
Heidi M
DEN
DMR
K36-50
1:40:57
+ 15:01
29.72 km/h
10
3273
Jeanett Berner
DEN
K21-35
1:41:01
+ 15:05
29.70 km/h
auto follow leiders:
OP
133 km
50 km
33 km
133 km Master
10 km
133 km Tri
Overall
-
Men
Women
-
Kvinder uden alder opgivet
Piger op til 13 år
Kvinder 14-20 år
Kvinder 21-35 år
Kvinder 36-50 år
Kvinder 51-65 år
Kvinder 66-75 år
Kvinder 76 år og ældre
Mænd uden alder opgivet
Drenge op til 13 år
Mænd 14-20 år
Mænd 21-35 år
Mænd 36-50 år
Mænd 51-65 år
Mænd 66-75 år
Mænd 76 år og ældre
Top 10
Top 25
Top 50
Top 100
Klassement
Snelste Ronde
33 km
Positie
Start Nr
Naam
Land
Club
Categorie
Tijd
Achter
Snelheid
1
5230
Michael Rasmussen
DEN
M51-65
1:02:29
31.69 km/h
2
5296
Patrick Høybye
DEN
M14-20
1:07:37
+ 5:09
29.28 km/h
3
5213
Christian Suhr
DEN
Aalholmhjemmet
M36-50
1:09:08
+ 6:39
28.65 km/h
4
5215
John Duelund
DEN
Aalholmhjemmet
M51-65
1:09:26
+ 6:58
28.52 km/h
5
5009
Bjørn Meier Knudsen
DEN
M51-65
1:12:15
+ 9:47
27.41 km/h
6
5060
Rene Schneider
DEN
M36-50
1:15:26
+ 12:58
26.25 km/h
7
5014
Christian Skaunsgaard
DEN
M13
1:15:27
+ 12:59
26.24 km/h
8
5162
John Olsen
DEN
munkedal racing
M51-65
1:16:32
+ 14:04
25.87 km/h
9
5227
Niels Wieland Ravn
DEN
M13
1:16:49
+ 14:21
25.78 km/h
10
5228
Alfred Binderup Lundø
DEN
M13
1:16:52
+ 14:23
25.76 km/h
auto follow leiders:
OP
133 km
50 km
33 km
133 km Master
10 km
133 km Tri
Overall
-
Men
Women
-
Kvinder uden alder opgivet
Piger op til 13 år
Kvinder 14-20 år
Kvinder 21-35 år
Kvinder 36-50 år
Kvinder 51-65 år
Kvinder 66-75 år
Kvinder 76 år og ældre
Mænd uden alder opgivet
Drenge op til 13 år
Mænd 14-20 år
Mænd 21-35 år
Mænd 36-50 år
Mænd 51-65 år
Mænd 66-75 år
Mænd 76 år og ældre
Top 10
Top 25
Top 50
Top 100
Klassement
Snelste Ronde
33 km
Positie
Start Nr
Naam
Land
Club
Categorie
Tijd
Achter
Snelheid
1
4050
Isabel Overbye
DEN
HMTBK
K13
1:05:47
30.10 km/h
2
5216
Vanessa Diaz
DEN
Aalholmhjemmet
K36-50
1:09:08
+ 3:22
28.64 km/h
3
5013
Charlotte Skaunsgaard
DEN
K36-50
1:26:35
+ 20:49
22.87 km/h
4
5084
Cecilie Skaunsgaard
DEN
Sparta
K13
1:26:37
+ 20:50
22.86 km/h
5
5098
Vigga Ramshøj Vestergaard
DEN
Team RFPP
K14-20
1:28:23
+ 22:37
22.40 km/h
6
5010
Britta Nielsen
DEN
K51-65
1:28:47
+ 23:01
22.30 km/h
7
5040
Lisbeth Bisgaard Christiansen
DEN
K51-65
1:29:22
+ 23:36
22.16 km/h
8
5160
Winie Gerkvist
DEN
Team Flexicon 2
K51-65
1:30:18
+ 24:31
21.93 km/h
9
5067
Uthaiwan Friis
DEN
K51-65
1:30:21
+ 24:35
21.92 km/h
10
5086
Filippa Elisabeth Bille Fenst
DEN
Team Brede
K13
1:33:30
+ 27:44
21.18 km/h
auto follow leiders:
OP
133 km
50 km
33 km
133 km Master
10 km
133 km Tri
Overall
-
Men
Women
-
Kvinder uden alder opgivet
Piger op til 13 år
Kvinder 14-20 år
Kvinder 21-35 år
Kvinder 36-50 år
Kvinder 51-65 år
Kvinder 66-75 år
Kvinder 76 år og ældre
Mænd uden alder opgivet
Drenge op til 13 år
Mænd 14-20 år
Mænd 21-35 år
Mænd 36-50 år
Mænd 51-65 år
Mænd 66-75 år
Mænd 76 år og ældre
Top 10
Top 25
Top 50
Top 100
Klassement
Snelste Ronde
133 km
Positie
Start Nr
Naam
Land
Club
Categorie
Tijd
Achter
Snelheid
1
1596
Nils Eigil Bradtberg
DEN
BAK OPTICS
M21-35
3:15:48
40.76 km/h
2
108
Alexander Kamp
DEN
Costa Blanca bike events
M51-65
3:15:48
+ 1
40.76 km/h
3
98
Peter Andreas Heiberg
DEN
Bak Optics
M36-50
3:21:42
+ 5:55
39.56 km/h
4
1261
Michael Østergaard
DEN
BAK OPTICS
M36-50
3:22:01
+ 6:13
39.50 km/h
5
1270
Kenth Westergaard
DEN
BAKOPTICS
M36-50
3:22:50
+ 7:03
39.34 km/h
6
103
Frederik Bay Lundberg
DEN
BBC
M21-35
3:22:52
+ 7:05
39.34 km/h
7
1282
Jens Abrahamsson
DEN
Bak Optics
M36-50
3:22:52
+ 7:05
39.34 km/h
8
87
Peter Tholstrup
DEN
M36-50
3:22:52
+ 7:05
39.34 km/h
9
1272
Tim Hoelgaard
DEN
BAKOPTICS
M36-50
3:22:53
+ 7:05
39.34 km/h
10
1274
Lars Gregersen
DEN
BAKTICS
M36-50
3:22:53
+ 7:06
39.33 km/h
auto follow leiders:
OP
133 km
50 km
33 km
133 km Master
10 km
133 km Tri
Overall
-
Men
Women
-
Kvinder uden alder opgivet
Piger op til 13 år
Kvinder 14-20 år
Kvinder 21-35 år
Kvinder 36-50 år
Kvinder 51-65 år
Kvinder 66-75 år
Kvinder 76 år og ældre
Mænd uden alder opgivet
Drenge op til 13 år
Mænd 14-20 år
Mænd 21-35 år
Mænd 36-50 år
Mænd 51-65 år
Mænd 66-75 år
Mænd 76 år og ældre
Top 10
Top 25
Top 50
Top 100
Klassement
Snelste Ronde
133 km
Positie
Start Nr
Naam
Land
Club
Categorie
Tijd
Achter
Snelheid
1
194
Frederikke Gram
DEN
Davinci Veloclub
K21-35
3:35:31
37.03 km/h
2
1285
Heidi Mollyhus
DEN
BAK OPTICS
K51-65
3:35:33
+ 2
37.02 km/h
3
192
Caroline Geldorf
DEN
Davinci Veloclub
K21-35
3:35:34
+ 3
37.02 km/h
4
1597
Anna-Bertha Heeris
DEN
BAK OPTICS
K21-35
3:53:48
+ 18:17
34.13 km/h
5
1278
Martina Lerche
DEN
Bak Optics
K51-65
4:26:53
+ 51:22
29.90 km/h
6
1279
Micala Murmann Gotfredsen
DEN
BAK OPTICS
K36-50
4:26:53
+ 51:22
29.90 km/h
7
59
Annegrethe Jakobsen
DEN
K36-50
4:59:44
+ 1:24:13
26.62 km/h
auto follow leiders:
OP
133 km
50 km
33 km
133 km Master
10 km
133 km Tri
Overall
-
Men
Women
Top 10
Top 25
Top 50
Top 100
Klassement
Snelste Ronde
133 km
Positie
Start Nr
Naam
Land
Club
Categorie
Tijd
Achter
Snelheid
1
41
Peter Sant
DEN
Sant Invest
3:14:08
41.11 km/h
2
1388
Morten Falk Jørgensen
DEN
Hareskovens Triathlonklub
3:14:19
+ 11
41.07 km/h
3
40
Jens Irgens
DEN
HareTri
3:20:01
+ 5:53
39.90 km/h
4
1365
Kasper Rebenstorf
DEN
MTH CK
3:20:06
+ 5:58
39.88 km/h
5
43
Bjarke Pii Korremann
DEN
TRI4
3:23:05
+ 8:57
39.29 km/h
6
38
Per Nilsson
DEN
Bagsværd Triathlon Klub
3:28:19
+ 14:11
38.31 km/h
7
46
Simon Lindal
DEN
TriX-14
3:32:10
+ 18:02
37.61 km/h
8
1524
Max Klovgaard Lassen
DEN
Bagsværd TRI og \tri Club denmark
3:34:54
+ 20:46
37.14 km/h
9
37
Anders Hvid
DEN
AH Fysioterapi
3:40:10
+ 26:02
36.25 km/h
10
1311
Thomas Lundgren
DEN
Team All Out
3:41:21
+ 27:13
36.05 km/h
auto follow leiders:
OP
133 km
50 km
33 km
133 km Master
10 km
133 km Tri
Overall
-
Men
Women
Top 10
Top 25
Top 50
Top 100
Klassement
Snelste Ronde
133 km
Positie
Start Nr
Naam
Land
Club
Categorie
Tijd
Achter
Snelheid
1
47
Mette Dalsgaard
DEN
COWI
3:58:41
33.43 km/h
2
1280
Henriette Haugaard Jensen
DEN
/tri club denmark
4:02:28
+ 3:48
32.91 km/h
3
1516
Sarah Thorsen
DEN
Herlev tri og motion
4:09:31
+ 10:51
31.98 km/h
4
48
Adrienn Schmidt
HUN
SKANDING
4:31:23
+ 32:43
29.41 km/h
Afstand
133 km
50 km
33 km
133 km Master
10 km
133 km Tri
Categorie
Alle Categorieen
-
Men
Women
-
Kvinder 21-35 år
Kvinder 36-50 år
Kvinder 51-65 år
Kvinder 66-75 år
Mænd uden alder opgivet
Drenge op til 13 år
Mænd 14-20 år
Mænd 21-35 år
Mænd 36-50 år
Mænd 51-65 år
Mænd 66-75 år
Mænd 76 år og ældre
selecteer de afstand en categorie
geen ploeg resultaten beschikbaar
snel zoeken
geavanceerd zoeken
Start Nr
Voornaam
Achternaam
Club
Stad
Land
Alle Landen
Argentina
Australia
Austria
Belgium
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Canada
Chile
China
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Djibouti
Dominican Republic
DR Congo
Finland
France
Germany
Great Britain
Hungary
Iceland
India
Iran
Ireland
Italy
Japan
Lesotho
Lithuania
Mexico
Netherlands
New Zealand
Norway
Pakistan
Poland
Portugal
Puerto Rico
Romania
Russia
Slovakia
Spain
Sweden
Switzerland
Ukraine
United States
Venezuela
Afstand
Alle Afstanden
10 km
133 km
133 km Master
133 km Tri
33 km
50 km
Categorie
Alle Categorieen
-
Men
Women
-
Piger op til 13 år
Kvinder 14-20 år
Kvinder 21-35 år
Kvinder 36-50 år
Kvinder 51-65 år
Kvinder 66-75 år
Kvinder 76 år og ældre
Mænd uden alder opgivet
Drenge op til 13 år
Mænd 14-20 år
Mænd 21-35 år
Mænd 36-50 år
Mænd 51-65 år
Mænd 66-75 år
Mænd 76 år og ældre
Tijd
Finish
Geef zoekcriteria in
Sorteren
Tijd
Start Nr
Voornaam
Achternaam
Club
Stad
Land
Oplopend
Aflopend
Geen deelnemers toegevoegd aan favorieten. Voeg selectie toe uit klassement of zoek opties.
no scrollers available
1 window
2 windows
4 windows
© 2013- : Ultimate Sport Service
Powered by UltimateLIVE