Atlantic Airways Tˇrshavn Marathon
auto follow leaders: ON
10 km20 km30 km35 km40 km42,195 km
RankRace NoNameNationClubCategoryTimeBehindSpeed 
18131Oliver Granhøj FROBragdidM392:57:484:13 min/km
28015Fridolin Einwald GERLT EttlingenM392:59:24+ 1:364:16 min/km
38121Bogi Hjalt FROBragdiðM40-493:01:33+ 3:464:19 min/km
48049Yusheng Ni CHNM50-593:06:21+ 8:334:25 min/km
58091Berna Suarez Alvarez ESPM40-493:07:16+ 9:294:27 min/km
68098Torbjørn Hentze FROM393:12:30+ 14:424:34 min/km
78041Christian Aarstad Odgaard NORTeam SportsmandenM40-493:12:47+ 14:594:35 min/km
88132Súni Jacobsen FROBragdiðM50-593:22:35+ 24:484:49 min/km
98022Daniel Ruhe GERSV 1860 MindenM393:25:55+ 28:074:53 min/km
108035Mario Bär GERDessauM50-593:26:51+ 29:044:55 min/km
auto follow leaders: ON
10 km20 km30 km35 km40 km42,195 km
RankRace NoNameNationClubCategoryTimeBehindSpeed 
18126Lydia Í Lambanum FRORoysniðK40-493:39:075:12 min/km
28124Hallbjørg Danielsen FRORoysniðK40-493:49:00+ 9:545:26 min/km
38004Hanna Pyykönen FINK40-493:51:46+ 12:405:30 min/km
48130Eydna Petersen FROHvirlanK40-494:08:18+ 29:125:54 min/km
58023Lisa Schneider GERSV 1860 MindenK394:12:22+ 33:165:59 min/km
68057Maren Koch GERK394:14:45+ 35:396:03 min/km
78123Tordis Tróndarson FROK394:24:02+ 44:566:16 min/km
88066Katarzyna Koćwin FROK394:26:15+ 47:096:19 min/km
98053Ewa Bylewska POL3:33 TEAMK40-494:31:24+ 52:186:26 min/km
108028Anna Lundin DENLangeskov Løb & MotionK50-594:31:32+ 52:266:27 min/km
auto follow leaders: ON
10 km13,9 km18,9 km21,097 km
RankRace NoNameNationClubCategoryTimeBehindSpeed 
17086Andrea Castelnovo ITAM391:24:434:01 min/km
27125Christian Raimann GERLG ZusamM50-591:29:33+ 4:504:15 min/km
37140Uni Svabo Joensen FROFrælsiM50-591:30:11+ 5:284:17 min/km
47143Hans Terji Zachariasen FROFrælsiM40-491:37:08+ 12:254:37 min/km
57139Hallur Onghamar FROBragdiðM40-491:38:39+ 13:574:41 min/km
67114Steingrímur Ranghamar Hansen FRORoysniðM391:40:31+ 15:494:46 min/km
77167Hjalmar Sjóvará FROBragdiðM50-591:42:10+ 17:274:51 min/km
87150Kim Zillo Rokamp DENFULLPERFORMANCEM40-491:42:28+ 17:454:52 min/km
97130Mantas Vaidelis LTUM391:44:34+ 19:524:58 min/km
107083Daniel Billington GBRM391:45:49+ 21:075:01 min/km
auto follow leaders: ON
10 km13,9 km18,9 km21,097 km
RankRace NoNameNationClubCategoryTimeBehindSpeed 
17014Sissel Hegdahl Oversand NORK40-491:39:144:43 min/km
27131Guðrun Gærdum FROBragdiðK391:40:23+ 1:104:46 min/km
37038Ingrid Heroguel GERSG Stern GaggenauK391:42:27+ 3:144:52 min/km
47162Annika Thomsen FROBragdiðK40-491:44:52+ 5:394:59 min/km
57096Delma Garcia Salgado ESPK40-491:45:16+ 6:035:00 min/km
67133Anine Bach Møller DENK391:48:38+ 9:255:09 min/km
77155Duruta Reginsdóttir Á Lofti FROBragdiðK50-591:50:42+ 11:295:15 min/km
87122Rannvá Johannessen FROHvistanK40-491:50:59+ 11:465:16 min/km
97157Eyð Gudmundsson FROBragdiðK50-591:51:21+ 12:085:17 min/km
107137Marita Hansen FROBragdiðK40-491:51:22+ 12:085:17 min/km
auto follow leaders: ON
10,5 km
RankRace NoNameNationClubCategoryTimeBehindSpeed 
12038Nicolaj Jacobsen FROMizuno x SPORT240:37:353:35 min/km
22013Artur Rataj POL3:33 TEAMM40-490:42:08+ 4:334:01 min/km
32034Regin Mittún FROBragdið0:45:51+ 8:174:22 min/km
42031Amadej Jerlah SLOKlub popotnikov Mirna-TrebnjeM390:56:12+ 18:375:22 min/km
52025Svein Hansen NORSK RyeM60-690:56:25+ 18:515:23 min/km
62022Per Cantby DENKorsør atletik og motionM50-590:56:48+ 19:135:25 min/km
72036Hans Stephanson Egholm FRO0:59:39+ 22:045:41 min/km
82030Damir Jurak SLOKlub popotnikov Mirna-TrebnjeM40-491:01:20+ 23:455:51 min/km
92032Mitja Jerlah SLOKlub popotnikov Mirna-TrebnjeM40-491:01:21+ 23:465:51 min/km
102016Pedro Motta Veiga BRAM70-791:03:05+ 25:316:01 min/km
auto follow leaders: ON
10,5 km
RankRace NoNameNationClubCategoryTimeBehindSpeed 
12023Inge Larsen DENSkanderborgK60-690:56:485:25 min/km
22026Lola Veteau DENK390:56:50+ 35:25 min/km
32008Eyðvør Wenningsted Samuelsen FROK391:03:35+ 6:476:04 min/km
42004Joanna Bylewska POL3:33 TEAMK40-491:06:20+ 9:326:19 min/km
52019Heike Lutoschka GERDresden Marathon e.V.K60-691:08:49+ 12:016:34 min/km
62014Frederique Laroye FROK50-591:10:49+ 14:016:45 min/km
72037Anette Bjerke FROIWRC1:11:01+ 14:136:46 min/km
82027Lydia Gardar FROBragdidK60-691:11:12+ 14:256:47 min/km
92024Sofie Bang Andersen FROK391:13:02+ 16:146:58 min/km
102006Mariann Á Válinum FROK40-491:13:50+ 17:037:02 min/km
auto follow leaders: ON
5,5 km
RankRace NoNameNationClubCategoryTimeBehindSpeed 
15003Peter Jensen FROSPORT24K390:21:323:55 min/km
25019Arik Schumer GERLeipzigM390:24:15+ 2:434:25 min/km
35031Jannik Due DEN0:25:11+ 3:394:35 min/km
45014Maciej Kudlacik POLM390:28:42+ 7:105:13 min/km
55004Aël Guégan FRAM390:30:01+ 8:305:28 min/km
65012Bjørn Elison FROM60-690:35:59+ 14:276:33 min/km
75032Chun Yuen Yung HKG0:38:58+ 17:277:06 min/km
85036Heðin Mortensen FROTórshavnar Kommuna0:44:56+ 23:248:11 min/km
95017Robert Vilhelmsen FROBragdiðM70-790:45:00+ 23:288:11 min/km
105007Jan Ziskasen FROTorshavnM50-590:55:11+ 33:4010:02 min/km
auto follow leaders: ON
5,5 km
RankRace NoNameNationClubCategoryTimeBehindSpeed 
15020Susanne Bartols GERK40-490:28:275:11 min/km
25029Sessie Holm-Hemmingsen DENBragdid0:28:42+ 165:13 min/km
35021Elsa Berg FROK390:31:17+ 2:515:42 min/km
45034Elisabeth Niclasen FRO0:31:58+ 3:315:49 min/km
55005Mélissa Triconnet FRAK390:33:16+ 4:506:03 min/km
65013Natalia Nowakowska POLK390:33:20+ 4:546:04 min/km
75008Astrid Nekham SWEK390:35:18+ 6:516:25 min/km
85016Swantje Heidt GERK40-490:38:42+ 10:167:03 min/km
95030Elsebeth Olsen FRO0:40:35+ 12:097:23 min/km
105027Jacqueline Mccallum GBRGarden City Runners0:40:49+ 12:227:26 min/km
© 2013- : Ultimate Sport Service Powered by UltimateLIVE