Kuopio Triathlon
tilanne
tulokset
joukkuetulokset
etsi
suosikit
seuranta
tilastot
live streemi
Tuloslistat
scrolleri
selostaja
apua
[
mobile version
]
seuraa kilpailun kärkeä:
ON
Miehet SM Lähdöt
Pikamatka M/N
Paratriathlon
Pikamatka viesti
Perusmatka kuntosarja ei ikäluokkia M/N
Perusmatka Viesti
Lasten triathlon
Lasten triathlon viesti
Perusmatka Yleinen sarjan SM-Lähdöt sekä Nuorten U
Lapsi ja Aikuinen
Perusmatka Ikäluokkien SM-lähdöt
Kaikki
-
Miehet
Naiset
-
Miehet yleinen
Miehet U19
Miehet U23
Naiset Yleinen
Naiset U19
Naiset U23
Top 10
Top 25
Top 50
Top 100
Tilanne Tällä Hetkellä
Nopeimmat Väliajat
Swim
Uinti 1500 m
T1
Vaihto 1
Bike
Pyöräily 5km
Pyöräily 15 km
Pyöräily 25 km
Pyöräily 35 km
Pyöräily 40 km
T2
Vaihto 2
Run
Juoksu 2,5 km
Juoksu 5 km
Juoksu 7,5 km
Juoksu 10 km
Sijoitus
Numero
Nimi
Kansallisuus
Seura
Sarja
Aika
Ero
Nopeus
1
28
Henrik Goesch
FIN
Turun Urheiluliitto
EM
1:56:37
3:26 min/km
2
55
Anton Koslow
RUS
EM
1:57:48
+ 1:11
3:32 min/km
3
39
Georgii Kaurov
RUS
JusTTri
EM
1:59:38
+ 3:01
3:44 min/km
4
9
Arttu Hirsi
FIN
Triathlon Vantaa
EM
2:00:29
+ 3:52
3:48 min/km
5
14
Kim Harju
FIN
Helsinki Triathlon
EM
2:01:40
+ 5:03
3:49 min/km
6
32
Tuomas Lampainen
FIN
Turun Urheiluliitto
EM
2:03:15
+ 6:38
3:42 min/km
7
41
Ilia Suslov
RUS
Russia, Saint-Petersburg
EM
2:03:30
+ 6:53
3:44 min/km
8
42
Timur Srurtdinov
RUS
JusTTri
EMU23
2:04:14
+ 7:37
3:47 min/km
9
51
Markus Lampainen
FIN
Turun Urheiluliitto
EM
2:04:25
+ 7:48
3:49 min/km
10
44
Joni Mustonen
FIN
Stamina Triathlon Club
EMU23
2:05:24
+ 8:47
3:40 min/km
seuraa kilpailun kärkeä:
ON
Naiset SM Lähdöt
Pikamatka M/N
Paratriathlon
Pikamatka viesti
Perusmatka kuntosarja ei ikäluokkia M/N
Perusmatka Viesti
Lasten triathlon
Lasten triathlon viesti
Perusmatka Yleinen sarjan SM-Lähdöt sekä Nuorten U
Lapsi ja Aikuinen
Perusmatka Ikäluokkien SM-lähdöt
Kaikki
-
Miehet
Naiset
-
Miehet yleinen
Miehet U19
Miehet U23
Naiset Yleinen
Naiset U19
Naiset U23
Top 10
Top 25
Top 50
Top 100
Tilanne Tällä Hetkellä
Nopeimmat Väliajat
Swim
Uinti 1500 m
T1
Vaihto 1
Bike
Pyöräily 5km
Pyöräily 15 km
Pyöräily 25 km
Pyöräily 35 km
Pyöräily 40 km
T2
Vaihto 2
Run
Juoksu 2,5 km
Juoksu 5 km
Juoksu 7,5 km
Juoksu 10 km
Sijoitus
Numero
Nimi
Kansallisuus
Seura
Sarja
Aika
Ero
Nopeus
1
36
Kaisa Lehtonen
FIN
Triathlon Vantaa
EW
2:08:46
3:41 min/km
2
54
Alexandra Razarenova
RUS
EW
2:10:11
+ 1:25
3:50 min/km
3
50
Maria Söderström
FIN
Helsinki Triathlon
EW
2:18:15
+ 9:29
3:49 min/km
4
23
Anni Antikainen
FIN
Tampereen Juoksijat
EW
2:19:12
+ 10:27
4:18 min/km
5
11
Henrika Parviainen
FIN
Triathlon Vantaa
EW
2:19:41
+ 10:55
4:21 min/km
6
53
Susanna Huttunen
FIN
X-Tri Lahti
EW
2:24:54
+ 16:08
4:27 min/km
7
43
Suvi Lavonen
FIN
Oulu Triathlon et Cycling
EW
2:25:25
+ 16:39
4:54 min/km
8
38
Janina Saarnio
FIN
Turun Urheiluliitto
EWU23
2:25:47
+ 17:01
4:33 min/km
9
12
Erika Parviainen
FIN
Triathlon Vantaa
EWU23
2:28:01
+ 19:15
4:47 min/km
10
1
Aino Luoma
FIN
Wasa Triathlon
EW
2:28:14
+ 19:28
4:32 min/km
seuraa kilpailun kärkeä:
ON
SM Ikäsarja Miehet
Pikamatka M/N
Paratriathlon
Pikamatka viesti
Perusmatka kuntosarja ei ikäluokkia M/N
Perusmatka Viesti
Lasten triathlon
Lasten triathlon viesti
Perusmatka Yleinen sarjan SM-Lähdöt sekä Nuorten U
Lapsi ja Aikuinen
Perusmatka Ikäluokkien SM-lähdöt
Kaikki
-
Miehet
Naiset
-
Miehet alle 20
Miehet 20-24
Miehet 25-29
Miehet 30-34
Miehet 35-39
Miehet 40-44
Miehet 45-49
Miehet 50-54
Miehet 55-59
Miehet 60-64
Miehet 65-69
Miehet 70-74
Miehet yli 75
Naiset alle 20
Naiset 20-24
Naiset 25-29
Naiset 30-34
Naiset 35-39
Naiset 40-44
Naiset 45-49
Naiset 50-54
Naiset 55-59
Naiset 60-64
Naiset 65-69
Naiset 70-74
Naiset yli 75
Top 10
Top 25
Top 50
Top 100
Tilanne Tällä Hetkellä
Nopeimmat Väliajat
Swim
Uinti 1500 m
T1
Vaihto 1
Bike
Pyöräily 5km
Pyöräily 15 km
Pyöräily 25 km
Pyöräily 35 km
Pyöräily 40 km
T2
Vaihto 2
Run
Juoksu 2,5 km
Juoksu 5 km
Juoksu 7,5 km
Juoksu 10 km
Sijoitus
Numero
Nimi
Kansallisuus
Seura
Sarja
Aika
Ero
Nopeus
1
587
Jarmo Rissanen
FIN
Kutu Triathlon
M35-39
2:05:18
3:49 min/km
2
604
Tommi Martikainen
FIN
Koiviston Isku
M30-34
2:08:37
+ 3:20
4:11 min/km
3
573
Antti Ylönen
FIN
Oulu Triathlon et Cycling
M35-39
2:08:50
+ 3:32
3:50 min/km
4
529
Jiri Vilppola
FIN
Triathlonteam 226
M40-44
2:08:55
+ 3:37
3:50 min/km
5
553
Antti Järvenpää
FIN
Triathlon Vantaa
M25-29
2:09:30
+ 4:12
3:52 min/km
6
563
Mika Somppi
FIN
Nastola Triathlon
M45-49
2:11:18
+ 6:00
4:04 min/km
7
599
Erwin Borremans
FIN
Hyvinkään Pyöräilijät
M35-39
2:12:10
+ 6:53
4:08 min/km
8
520
Henri Vähä-Ypyä
FIN
Tampereen Triathlon Klubi
M40-44
2:12:14
+ 6:57
4:08 min/km
9
557
Ville Nikkinen
FIN
Oulu Triathlon et Cycling
M25-29
2:12:27
+ 7:09
3:55 min/km
10
524
Juha Nissinen
FIN
Karjalan Uimarit -69
M45-49
2:12:29
+ 7:11
4:19 min/km
seuraa kilpailun kärkeä:
ON
SM Ikäsarja Naiset
Pikamatka M/N
Paratriathlon
Pikamatka viesti
Perusmatka kuntosarja ei ikäluokkia M/N
Perusmatka Viesti
Lasten triathlon
Lasten triathlon viesti
Perusmatka Yleinen sarjan SM-Lähdöt sekä Nuorten U
Lapsi ja Aikuinen
Perusmatka Ikäluokkien SM-lähdöt
Kaikki
-
Miehet
Naiset
-
Miehet alle 20
Miehet 20-24
Miehet 25-29
Miehet 30-34
Miehet 35-39
Miehet 40-44
Miehet 45-49
Miehet 50-54
Miehet 55-59
Miehet 60-64
Miehet 65-69
Miehet 70-74
Miehet yli 75
Naiset alle 20
Naiset 20-24
Naiset 25-29
Naiset 30-34
Naiset 35-39
Naiset 40-44
Naiset 45-49
Naiset 50-54
Naiset 55-59
Naiset 60-64
Naiset 65-69
Naiset 70-74
Naiset yli 75
Top 10
Top 25
Top 50
Top 100
Tilanne Tällä Hetkellä
Nopeimmat Väliajat
Swim
Uinti 1500 m
T1
Vaihto 1
Bike
Pyöräily 5km
Pyöräily 15 km
Pyöräily 25 km
Pyöräily 35 km
Pyöräily 40 km
T2
Vaihto 2
Run
Juoksu 2,5 km
Juoksu 5 km
Juoksu 7,5 km
Juoksu 10 km
Sijoitus
Numero
Nimi
Kansallisuus
Seura
Sarja
Aika
Ero
Nopeus
1
587
Jarmo Rissanen
FIN
Kutu Triathlon
M35-39
2:05:18
3:49 min/km
2
604
Tommi Martikainen
FIN
Koiviston Isku
M30-34
2:08:37
+ 3:20
4:11 min/km
3
573
Antti Ylönen
FIN
Oulu Triathlon et Cycling
M35-39
2:08:50
+ 3:32
3:50 min/km
4
529
Jiri Vilppola
FIN
Triathlonteam 226
M40-44
2:08:55
+ 3:37
3:50 min/km
5
553
Antti Järvenpää
FIN
Triathlon Vantaa
M25-29
2:09:30
+ 4:12
3:52 min/km
6
563
Mika Somppi
FIN
Nastola Triathlon
M45-49
2:11:18
+ 6:00
4:04 min/km
7
599
Erwin Borremans
FIN
Hyvinkään Pyöräilijät
M35-39
2:12:10
+ 6:53
4:08 min/km
8
520
Henri Vähä-Ypyä
FIN
Tampereen Triathlon Klubi
M40-44
2:12:14
+ 6:57
4:08 min/km
9
557
Ville Nikkinen
FIN
Oulu Triathlon et Cycling
M25-29
2:12:27
+ 7:09
3:55 min/km
10
524
Juha Nissinen
FIN
Karjalan Uimarit -69
M45-49
2:12:29
+ 7:11
4:19 min/km
Matka
Pikamatka M/N
Paratriathlon
Pikamatka viesti
Perusmatka kuntosarja ei ikäluokkia M/N
Perusmatka Viesti
Lasten triathlon
Perusmatka Yleinen sarjan SM-Lähdöt sekä Nuorten U
Lapsi ja Aikuinen
Perusmatka Ikäluokkien SM-lähdöt
Sarja
Kaikki Sarjat
-
Miehet
Naiset
valitse matka ja sarja
joukkuetuloksia ei saatavilla
pikahaku
laajempi haku
Numero
Etunimi
Sukunimi
Seura
Kaupunki
Kansallisuus
Kaikki Kansallisuudet
China
Estonia
Finland
Great Britain
Netherlands
Russia
Spain
Matka
Kaikki Matkat
Lapsi ja Aikuinen
Lasten triathlon
Paratriathlon
Perusmatka Ikäluokkien SM-lähdöt
Perusmatka kuntosarja ei ikäluokkia M/N
Perusmatka Viesti
Perusmatka Yleinen sarjan SM-Lähdöt sekä Nuorten U
Pikamatka M/N
Pikamatka viesti
Sarja
Kaikki Sarjat
-
Miehet
Naiset
-
Pojat 10
Pojat 12
Pojat 14
Miehet yleinen
Miehet U19
Miehet U23
Naiset Yleinen
Naiset U19
Naiset U23
Tytöt 10
Tytöt 12
Tytöt 14
Miehet 20-24
Miehet 25-29
Miehet 30-34
Miehet 35-39
Miehet 40-44
Miehet 45-49
Miehet 50-54
Miehet 55-59
Miehet 60-64
Miehet 65-69
Miehet 70-74
PT4
Naiset 20-24
Naiset 25-29
Naiset 30-34
Naiset 35-39
Naiset 40-44
Naiset 45-49
Naiset 50-54
Naiset 55-59
Aika
Maali
anna hakuehto, ole hyvä!
Lajitteluehto
Aika
Numero
Etunimi
Sukunimi
Seura
Kaupunki
Kansallisuus
Nouseva
Laskeva
et ole lisännyt kilpailijoita suosikkeihin. valitse suosikit klikkaamalla +-merkkiä tulosluettelosta tai hakutoiminnan avulla.
Viestit
Lapset,SM-Sarjat
Pikamatka & Perusmatka kuntosarjat
SM ikäsarjat
lehdistömuoto
ei väliaika näyttöjä saatavilla
1 ikkuna
2 ikunoita
4 ikunoita
© 2013- : Ultimate Sport Service
Powered by UltimateLIVE