Next Triathlon Långvik
seuraa kilpailun kärkeä: ON
Swim
Uinti 1900 m
T1
Vaihto 1
Bike
Pyörä 90 km
T2
Vaihto 2
Run
Juoksu 7 kmJuoksu 14 kmJuoksu 21 km
SijoitusNumeroNimiKansallisuusSeuraSarjaAikaEroNopeus 
1244Tuomas Lampainen FINTurun Urheiluliitto TriathlonM4:12:014:00 min/km
2250Ole Antti Halonen FINKalamiehet Halonen, KotkaM4:19:01+ 7:013:49 min/km
3194Jens Dahlman FINSKB Racing Triathlon TeamM4:25:08+ 13:074:09 min/km
4226Kai Söderdahl FINAqua Plus TriathlonM404:29:52+ 17:524:10 min/km
5258Otto Laitinen FINLiikuntavirastoM4:30:22+ 18:213:58 min/km
6204Tuomas Talola FINTuul TriathlonM4:40:26+ 28:264:31 min/km
7164Timo Honka FINHelsinki TriathlonM4:43:36+ 31:364:37 min/km
8215Mikko Vekkeli FINDbdnfM4:46:47+ 34:474:35 min/km
9211Tomer Shahar FINSKB Racing Triathlon TeamM404:47:31+ 35:314:47 min/km
10136Jyrki Oinaanoja FINHelsinki TriathlonM404:53:50+ 41:504:34 min/km
seuraa kilpailun kärkeä: ON
Swim
Uinti 1900 m
T1
Vaihto 1
Bike
Pyörä 90 km
T2
Vaihto 2
Run
Juoksu 7 kmJuoksu 14 kmJuoksu 21 km
SijoitusNumeroNimiKansallisuusSeuraSarjaAikaEroNopeus 
1242Katariina Soikkanen FINN5:02:074:43 min/km
2156Carolina Granfors FINHelTriN5:03:40+ 1:334:59 min/km
3208Suvi Tiainen FINHelsinki TriathlonN5:12:40+ 10:335:04 min/km
4231Soili Kosonen FINEspoon TapiotN5:16:37+ 14:304:35 min/km
5173Arja Lemmettylä FINTT AquaTerra KuopioN5:33:47+ 31:405:25 min/km
6180Essi Olivès FINHelsinki TriathlonN405:44:34+ 42:286:05 min/km
7122Marjo Pulkkinen FINTriathlonSuomiN5:50:39+ 48:325:56 min/km
8233Kirsi Päiväniemi FINTCF - HelTriN405:51:26+ 49:195:45 min/km
9178Viivi Pentikäinen FINHelsinki TriathlonN5:57:37+ 55:306:06 min/km
10236Niina Salokorpi ESTOulu Triathlon & CyclingN406:15:37+ 1:13:306:16 min/km
seuraa kilpailun kärkeä: ON
Swim
Uinti 375 m
T1
Vaihto 1
Bike
Pyörä 10 km
T2
Vaihto 2
Run
Juoksu 300mJuoksu 1,2 kmJuoksu 2,5 km
SijoitusNumeroNimiKansallisuusSeuraSarjaAikaEroNopeus 
1112Aapo Tilli FINVehkalahden VeikotM170:40:094:40 min/km
2113Viktor Asklöf FINM170:43:07+ 2:595:32 min/km
3111Laura Nurmiainen FINTriathlon VantaaN190:48:42+ 8:335:24 min/km
seuraa kilpailun kärkeä: ON
Swim
Uinti 1900 m
T1
Vaihto 1
Bike
Pyörä 90 km
T2
Vaihto 2
Run
Juoksu 7 kmJuoksu 14 kmJuoksu 21 km
SijoitusNumeroNimiKansallisuusSeuraSarjaAikaEroNopeus 
1286Ari Parviainen, Pasi Berndtson, Tuomas Puukko FINEdenin mutka4:28:323:53 min/km
2283Tiina Krusberg, Harri Sivonen, Timo Espo FINTeam Hattivatit5:00:47+ 32:155:29 min/km
3284Pia Ahti, Petri Ahti, Mikko Sulanko FINTeam UTOR5:03:29+ 34:584:58 min/km
4288Elina Färm, Richard Johansson, Markus Lautala FINTeam FärmJohanssonLautala5:12:10+ 43:385:04 min/km
5289Taina Avo, Miia Heliö, Taina Avo FINHelTri5:26:50+ 58:185:19 min/km
6282Jarkko Koivunen, Joni Simonen, Sanna Hyvärinen FINTeam HyväSimoKoivu5:46:19+ 1:17:485:37 min/km
7285Tuomas Oksanen, Teemu Hult, Tuomas Oksanen FINJorvi U26:06:01+ 1:37:306:42 min/km
© 2013-2017 : Ultimate Sport Service Powered by UltimateLIVE