Royal Run KÝbenhavn / Frederiksberg
seuraa kilpailun kärkeä: ON
5 km10 km
SijoitusNumeroNimiKansallisuusSeuraSarjaAikaEroNopeus 
1615Thijs Nijhuis DENViborg AMM25-290:29:312:58 min/km
2469Jakob Dybdal DENAarhus 1900M25-290:29:40+ 92:58 min/km
3784Abdi Hakin Ulad DENHvidovre AMM25-290:30:04+ 333:01 min/km
4652Emil Holm DENHMRC EliteM20-240:30:07+ 363:01 min/km
5731Omar Hassan Omar DENAGF AtletikM25-290:30:15+ 453:02 min/km
6644Simon Holbek Køningsfeldt DENHMRC EliteM30-340:30:17+ 463:02 min/km
7751Andreas Lommer DENOdense AtletikM25-290:30:18+ 473:02 min/km
8748Jesper Faurschou DENHerning LøbeklubM35-390:30:20+ 493:02 min/km
9703Axel Vang Christensen DENMarathon Sport/FIF Hillerød/HMRCM15-160:30:23+ 523:03 min/km
10809Anton Østdal DENBagsværd Atletik ClubM17-190:30:29+ 593:03 min/km
seuraa kilpailun kärkeä: ON
5 km10 km
SijoitusNumeroNimiKansallisuusSeuraSarjaAikaEroNopeus 
1783Sylvia Kiberenge KENSparta Atletik og Motion0:33:313:22 min/km
2750Laura Valgreen DENOdense AtletikK17-190:33:41+ 113:23 min/km
3605Simone Glad DENSparta Atletik og MotionK25-290:33:48+ 183:23 min/km
4717Helene Svane DENAarhus Fremad AtletikK25-290:34:14+ 443:26 min/km
5406Sandra Hartvich Lorentzen DENMaersk RunningK30-340:34:40+ 1:093:28 min/km
6372Maria Ahm DENSparta Atletik og MotionK20-240:34:57+ 1:263:30 min/km
7467Karen Ehrenreich DENAarhus 1900K35-390:35:28+ 1:583:33 min/km
8637Fie Sønderby Christensen DENAdidas RunnersK25-290:35:49+ 2:193:35 min/km
9650Annah Ritah DENHMRC EliteK25-290:35:50+ 2:193:35 min/km
10725Lise Kandborg Sørensen DENAGF AtletikK30-340:36:08+ 2:373:37 min/km
seuraa kilpailun kärkeä: ON
DM 10 km senior mænd
5 km10 km
SijoitusNumeroNimiKansallisuusSeuraSarjaAikaEroNopeus 
1615Thijs Nijhuis DENViborg AMM25-290:29:312:58 min/km
2469Jakob Dybdal DENAarhus 1900M25-290:29:40+ 92:58 min/km
3784Abdi Hakin Ulad DENHvidovre AMM25-290:30:04+ 333:01 min/km
4652Emil Holm DENHMRC EliteM20-240:30:07+ 363:01 min/km
5731Omar Hassan Omar DENAGF AtletikM25-290:30:15+ 453:02 min/km
6644Simon Holbek Køningsfeldt DENHMRC EliteM30-340:30:17+ 463:02 min/km
7751Andreas Lommer DENOdense AtletikM25-290:30:18+ 473:02 min/km
8748Jesper Faurschou DENHerning LøbeklubM35-390:30:20+ 493:02 min/km
9703Axel Vang Christensen DENMarathon Sport/FIF Hillerød/HMRCM15-160:30:23+ 523:03 min/km
10809Anton Østdal DENBagsværd Atletik ClubM17-190:30:29+ 593:03 min/km
seuraa kilpailun kärkeä: ON
DM 10 km senior kvinder
5 km10 km
SijoitusNumeroNimiKansallisuusSeuraSarjaAikaEroNopeus 
1750Laura Valgreen DENOdense AtletikK17-190:33:413:23 min/km
2605Simone Glad DENSparta Atletik og MotionK25-290:33:48+ 83:23 min/km
3717Helene Svane DENAarhus Fremad AtletikK25-290:34:14+ 343:26 min/km
4406Sandra Hartvich Lorentzen DENMaersk RunningK30-340:34:40+ 593:28 min/km
5372Maria Ahm DENSparta Atletik og MotionK20-240:34:57+ 1:163:30 min/km
6467Karen Ehrenreich DENAarhus 1900K35-390:35:28+ 1:473:33 min/km
7637Fie Sønderby Christensen DENAdidas RunnersK25-290:35:49+ 2:083:35 min/km
8650Annah Ritah DENHMRC EliteK25-290:35:50+ 2:093:35 min/km
9725Lise Kandborg Sørensen DENAGF AtletikK30-340:36:08+ 2:273:37 min/km
10787Louise Laursen DENAGF AtletikK30-340:36:17+ 2:363:38 min/km
seuraa kilpailun kärkeä: ON
One mile
SijoitusNumeroNimiKansallisuusSeuraSarjaAikaEroNopeus 
155909Jamie Magee IRLMicrosoftM25-290:05:023:08 min/km
255149Kent Nørmark DENSparta/Marathon SportM45-490:05:10+ 93:13 min/km
350365Simon Worsøe Clausen DENHvAMM13-140:05:13+ 123:15 min/km
455945Magnus Carlander DENFW SkrydstrupM25-290:05:14+ 123:15 min/km
553910Mark Theilgaard DENM25-290:05:21+ 193:20 min/km
656987Simon Pontoppidan DENM20-240:05:21+ 193:20 min/km
750205William Hvass DENSPARTAM13-140:05:25+ 233:22 min/km
853765Christian Jul Nielsen DENM25-290:05:25+ 233:22 min/km
950265Stefan Ursea DENHvidovre Atletik og MotionM13-140:05:44+ 423:34 min/km
1050209William Thøgersen DENSpartaM11-120:05:44+ 423:34 min/km
seuraa kilpailun kärkeä: ON
One mile
SijoitusNumeroNimiKansallisuusSeuraSarjaAikaEroNopeus 
154459Malene Munkholm DENMarathon Sport/SpartaK50-540:05:533:40 min/km
269394Mikkeline Stokkebro DENK11-120:06:27+ 354:01 min/km
350207Cecilie Skaunsgaard DENSpartaK11-120:06:28+ 364:01 min/km
450406Karla Fabild DENK09-100:06:37+ 454:07 min/km
550215Emilia Lund Gram DENK09-100:06:38+ 454:07 min/km
669641Viola Sørine Jensen DENK13-140:06:47+ 544:13 min/km
750201Liv Lundsgaard DENGlostrupK11-120:06:54+ 1:024:18 min/km
850857Mette Sommer Fritze DENSpartaK40-440:06:55+ 1:024:18 min/km
956454Louise Jensen DENK30-340:06:57+ 1:044:19 min/km
1050407Vilma Fabild DENK11-120:06:57+ 1:044:19 min/km
seuraa kilpailun kärkeä: ON
Danmarks hurtigste mile mænd
One mile
SijoitusNumeroNimiKansallisuusSeuraSarjaAikaEroNopeus 
150165Christoffer Frost-Jensen Johansen DENM00-040:04:142:38 min/km
250163Peter Glans DENM25-290:04:15+ 22:39 min/km
350159Jacob Illbjerg Steengaard DENOdense Atletik/ASICS FrontrunnerM00-040:04:16+ 22:39 min/km
450158Rasmus Bøge Gregersen DENOdense Atletik/ASICS FrontrunnerM00-040:04:16+ 22:39 min/km
550157Magnus Dewet DENHerning LKM00-040:04:18+ 42:40 min/km
650156David Nilsson SWEM00-040:04:23+ 102:44 min/km
750160Joachim Sieverts Nielsen DENFrederiksberg IFM20-240:04:30+ 172:48 min/km
850154Frederik Fürstenberg DENSpartaM25-290:04:32+ 182:49 min/km
950161Malthe Nielsen DENSpartaM20-240:04:36+ 232:52 min/km
1050164Christian Jørn DENBagsværd Atletik KlubM00-040:04:39+ 252:53 min/km
seuraa kilpailun kärkeä: ON
Danmarks hurtigste mile kvinder
One mile
SijoitusNumeroNimiKansallisuusSeuraSarjaAikaEroNopeus 
150104Emma Kiplagat Kondrup DENK15-160:05:033:08 min/km
250103Dagmar Fæster Olsen DENSpartaK25-290:05:03+ 13:09 min/km
350107Sophie Søfeldt DENSpartaK17-190:05:04+ 23:09 min/km
450105Caroline Milenaar NEDHerning LøbeklubK00-040:05:05+ 33:10 min/km
550108Sofia Thøgersen DENSpartaK13-140:05:05+ 33:10 min/km
650101Julie Frøslev Mathiesen NORAGF AtletikK25-290:05:06+ 43:11 min/km
750111Louise Jørgensen DENKIF AtletikK25-290:05:07+ 53:11 min/km
850106Anna Mark Helwigh DENSpartaK17-190:05:07+ 53:11 min/km
950109Marie Falkebo DENSpartaK15-160:05:29+ 273:24 min/km
© 2013- : Ultimate Sport Service Powered by UltimateLIVE