Grundlovsløbet
resultattavla
resultat
lagresultat
sök
mina favoriter
spårning
statistik
live stream
scroller
kommentator
hjälp
[
mobile version
]
följ resultater:
ON
10 km
6 km
Om alla
-
Mænd
Kvinder
-
Piger indtil 12 år
Piger 13-17 år
Kvinder 18-35 år
Kvinder 36-45 år
Kvinder 46-55 år
Kvinder 56-66 år
Kvinder 67-99 år
Drenge indtil 12 år
Drenge 13-17 år
Mænd 18-35 år
Mænd 36-45 år
Mænd 46-55 år
Mænd 56-66 år
Mænd 67-99 år
Top 10
Top 25
Top 50
Top 100
Nuvarande Ställning
Snabbaste Mellantider
10 km
Plats
Nummer
Namn
Nationalitet
Klubb
åldersklass
Tid
Diff
Hastighet
1
1
Molla Aschenaki
DEN
M18-35
0:33:24
3:21 min/km
2
178
Henrik Gehlert
DEN
Viborg Atletik og Motion
M18-35
0:35:53
+ 2:29
3:36 min/km
3
457
Lars Bo Christiansen
DEN
M18-35
0:36:05
+ 2:42
3:37 min/km
4
261
Ragnar Gudmundsson
ISL
HjørringGymnasium
M46-55
0:36:10
+ 2:46
3:37 min/km
5
425
Thomas Søndergaard
DEN
Aalborg Øst Road Runners Club
M36-45
0:36:35
+ 3:11
3:40 min/km
6
603
Ulrik Linden-Andersen
DEN
M36-45
0:36:40
+ 3:16
3:40 min/km
7
10
Karsten Bukholt
DEN
M36-45
0:37:09
+ 3:46
3:43 min/km
8
390
Kumneser Shikia Adella
ERI
Dromos
M18-35
0:37:56
+ 4:32
3:48 min/km
9
104
Mulgeta Zerabruruk
DEN
Dromos
M18-35
0:37:57
+ 4:34
3:48 min/km
10
446
Rasmus Hougaard Pedersen
DEN
AaRun/Team Hougaard
M18-35
0:38:13
+ 4:49
3:50 min/km
följ resultater:
ON
10 km
6 km
Om alla
-
Mænd
Kvinder
-
Piger indtil 12 år
Piger 13-17 år
Kvinder 18-35 år
Kvinder 36-45 år
Kvinder 46-55 år
Kvinder 56-66 år
Kvinder 67-99 år
Drenge indtil 12 år
Drenge 13-17 år
Mænd 18-35 år
Mænd 36-45 år
Mænd 46-55 år
Mænd 56-66 år
Mænd 67-99 år
Top 10
Top 25
Top 50
Top 100
Nuvarande Ställning
Snabbaste Mellantider
10 km
Plats
Nummer
Namn
Nationalitet
Klubb
åldersklass
Tid
Diff
Hastighet
1
395
Inger Dagny Saanum
NOR
GE Healthcare
K46-55
0:39:47
3:59 min/km
2
103
Maiken Sand-Jensen
DEN
Dromos
K36-45
0:40:50
+ 1:03
4:05 min/km
3
386
Ulla Arensbach
DEN
K36-45
0:42:23
+ 2:36
4:15 min/km
4
175
Ingvild Rønhovde
NOR
Runaar
K18-35
0:43:07
+ 3:20
4:19 min/km
5
319
Pernille Woller
DEN
K18-35
0:43:29
+ 3:42
4:21 min/km
6
273
Sarah Smalbro
DEN
Blæksprutten
K18-35
0:43:41
+ 3:54
4:23 min/km
7
566
Lisette Larsen
DEN
K13-17
0:43:46
+ 4:00
4:23 min/km
8
114
Anne Marie Dahl
DEN
REMA 1000 Danalien
K36-45
0:43:48
+ 4:01
4:23 min/km
9
421
Tina Thunbo
DEN
Team Vestevind
K46-55
0:44:04
+ 4:17
4:25 min/km
10
286
Laura Svendsen
DEN
K18-35
0:44:52
+ 5:05
4:30 min/km
följ resultater:
ON
10 km
6 km
Om alla
-
Mænd
Kvinder
-
Piger indtil 12 år
Piger 13-17 år
Kvinder 18-35 år
Kvinder 36-45 år
Kvinder 46-55 år
Kvinder 56-66 år
Kvinder 67-99 år
Drenge indtil 12 år
Drenge 13-17 år
Mænd 18-35 år
Mænd 36-45 år
Mænd 46-55 år
Mænd 56-66 år
Mænd 67-99 år
Top 10
Top 25
Top 50
Top 100
Nuvarande Ställning
Snabbaste Mellantider
6 km
Plats
Nummer
Namn
Nationalitet
Klubb
åldersklass
Tid
Diff
Hastighet
1
6991
Gregers Christensen
DEN
CREDO by Mimoto
M18-35
0:21:29
3:35 min/km
2
6107
Kristian Andersen
DEN
Born to run
M13-17
0:22:59
+ 1:31
3:50 min/km
3
6921
Patrick Grace
DEN
M13-17
0:23:29
+ 2:01
3:55 min/km
4
6661
Jesper Lauritsen
DEN
HjørringGymnasium
M18-35
0:23:51
+ 2:23
3:59 min/km
5
7055
Allan Bandholm Thomsen
DEN
Kiwi
M36-45
0:24:05
+ 2:37
4:01 min/km
6
6109
Gustav Ilum Gehlsen
DEN
M00-12
0:24:10
+ 2:41
4:02 min/km
7
6682
Nicolai Kjaergaard Sorensen
DEN
HjørringGymnasium
M18-35
0:24:48
+ 3:20
4:08 min/km
8
6951
Hagus Hadgu
ERI
Dromos
M36-45
0:25:23
+ 3:55
4:14 min/km
9
6952
Omer Mohammed Ibrahim
ERI
Dromos
M18-35
0:25:28
+ 4:00
4:15 min/km
10
6508
Morten Jakobsen
DEN
Hjørring Private Realskole
M46-55
0:25:59
+ 4:30
4:20 min/km
följ resultater:
ON
10 km
6 km
Om alla
-
Mænd
Kvinder
-
Piger indtil 12 år
Piger 13-17 år
Kvinder 18-35 år
Kvinder 36-45 år
Kvinder 46-55 år
Kvinder 56-66 år
Kvinder 67-99 år
Drenge indtil 12 år
Drenge 13-17 år
Mænd 18-35 år
Mænd 36-45 år
Mænd 46-55 år
Mænd 56-66 år
Mænd 67-99 år
Top 10
Top 25
Top 50
Top 100
Nuvarande Ställning
Snabbaste Mellantider
6 km
Plats
Nummer
Namn
Nationalitet
Klubb
åldersklass
Tid
Diff
Hastighet
1
6303
Pernille Bak Larsen
DEN
Aarhus 1900 / Insport / Adidas
K18-35
0:22:19
3:44 min/km
2
6656
Emma Gustafsson
DEN
HjørringGymnasium
K13-17
0:27:30
+ 5:11
4:35 min/km
3
6719
Anja Frost
DEN
EG
K18-35
0:27:33
+ 5:15
4:36 min/km
4
6780
Hanne Rask
DEN
K18-35
0:27:35
+ 5:16
4:36 min/km
5
7065
Kristina Juul Clausen
DEN
K18-35
0:28:02
+ 5:43
4:41 min/km
6
7260
Emma Hvid Jacobsen
DEN
K18-35
0:28:21
+ 6:02
4:44 min/km
7
6401
Freja Vejrgang
DEN
Hjørring Private Realskole
K13-17
0:28:40
+ 6:21
4:47 min/km
8
7058
Laura Christiansen
DEN
K00-12
0:28:45
+ 6:27
4:48 min/km
9
6875
Evelina Samuel
DEN
K36-45
0:29:05
+ 6:46
4:51 min/km
10
6291
Marie Rubeck Stenz
DEN
EUC Nord
K18-35
0:29:28
+ 7:09
4:55 min/km
Distans
10 km
6 km
åldersklass
Alla åldersklasser
-
Mænd
Kvinder
-
Piger indtil 12 år
Piger 13-17 år
Kvinder 18-35 år
Kvinder 36-45 år
Kvinder 46-55 år
Kvinder 56-66 år
Drenge indtil 12 år
Drenge 13-17 år
Mænd 18-35 år
Mænd 36-45 år
Mænd 46-55 år
Mænd 56-66 år
Mænd 67-99 år
välj distans och åldersklass
inga lagresultat
snabbsökning
sök med detalj
Nummer
Förnamn
Efternamn
Klubb
Stad
Nationalitet
Alla Nationaliteter
Denmark
Dominica
Eritrea
France
Germany
Iceland
Norway
Thailand
Distans
Alla Evenemang
10 km
6 km
åldersklass
Alla åldersklasser
-
Mænd
Kvinder
-
Piger indtil 12 år
Piger 13-17 år
Kvinder 18-35 år
Kvinder 36-45 år
Kvinder 46-55 år
Kvinder 56-66 år
Kvinder 67-99 år
Drenge indtil 12 år
Drenge 13-17 år
Mænd 18-35 år
Mænd 36-45 år
Mænd 46-55 år
Mænd 56-66 år
Mænd 67-99 år
Tid
Mål
vänligen ange sökkriterier!
Sortera efter
Tid
Nummer
Förnamn
Efternamn
Klubb
Stad
Nationalitet
Stigande
Nedåtgående
du har inga favoriter. lägg till favoriter genom att klicka på + -teckna från resultat eller sök.
inga scroller
1 skärm
2 skärmar
4 skärmar
© 2013- : Ultimate Sport Service
Powered by UltimateLIVE