Merida MTB Marathon
följ resultater: ON
27 km55 km85 km103 km
PlatsNummerNamnNationalitetKlubbåldersklassTidDiffHastighet 
180Dagfinn Bang-Johansen NORIF FrøyM40-491:07:3223.99 km/h
275Jens Abrahamsson DENM40-491:07:33+ 123.99 km/h
333Thomas Schjermer DENMtbk-SilkeborgM30-391:07:36+ 423.97 km/h
439Rene Larsen DENKlub MTB Marathon/DMKM30-391:07:36+ 423.97 km/h
5115Jeppe Kongstad Hjort DENJC CykelklubM40-491:07:38+ 623.96 km/h
629Flemming Baltser DENSTARKM50-591:07:39+ 823.95 km/h
7114Henrik Djernis DENKCC Fribikeshop KalundborgM50-591:07:40+ 823.95 km/h
893Klaus Berth DENTeam food-n-motionM40-491:08:24+ 5223.69 km/h
985Anders Svensson SWEFK TrampenM40-491:08:50+ 1:1823.54 km/h
1049Gunnar Gudnason ISLFBLM50-591:08:57+ 1:2523.50 km/h
följ resultater: ON
27 km55 km85 km103 km
PlatsNummerNamnNationalitetKlubbåldersklassTidDiffHastighet 
190Bjørk Dorthea Kazanowska Jørgensen DENBornholms cycle clubK16-191:16:4821.09 km/h
284Elin Queen B Bjørnstad-Tuveng NORRocky MountainK30-391:18:10+ 1:2220.73 km/h
3240Henriette Holm DENMUDnRACEK50-591:21:08+ 4:2019.97 km/h
412Louise Hänschell DENCykelholdetK40-491:25:32+ 8:4418.94 km/h
följ resultater: ON
27 km44 km57 km
PlatsNummerNamnNationalitetKlubbåldersklassTidDiffHastighet 
DNF1470Peter Langkilde DENNovo NordiskM60-691:30:0329.32 km/h
följ resultater: ON
27 km44 km57 km
PlatsNummerNamnNationalitetKlubbåldersklassTidDiffHastighet 

inga resultat tillgängliga just nu
följ resultater: ON
27 km44 km57 km
PlatsNummerNamnNationalitetKlubbåldersklassTidDiffHastighet 
11071Tommy Moberg DENM30-391:06:3024.37 km/h
21070Morten Christensen DENAmatonM40-491:07:02+ 3224.17 km/h
följ resultater: ON
27 km44 km57 km
PlatsNummerNamnNationalitetKlubbåldersklassTidDiffHastighet 

inga resultat tillgängliga just nu
följ resultater: ON
22 km32 km
PlatsNummerNamnNationalitetKlubbåldersklassTidDiffHastighet 
12093Nicolai Raarup DENM20-291:11:1426.96 km/h
22027August Edvard Johansen DENHMTBK1:17:19+ 6:0624.83 km/h
32022Kim Jensen DENSøndagsklubben MTBM50-591:23:35+ 12:2222.97 km/h
42069Benjamin Alsen DENTeam BaggersvejM40-491:23:44+ 12:3122.93 km/h
52106Jack Valentin Hansen DENM20-291:24:24+ 13:1022.75 km/h
62080Michael Rosenkilde-Hansen DENM40-491:25:08+ 13:5522.55 km/h
72012Nicolai Damgaard DENM40-491:25:49+ 14:3622.37 km/h
82052Michael Groth Hansen DENM40-491:26:30+ 15:1722.20 km/h
92051Gorm Müller DENM50-591:26:31+ 15:1722.20 km/h
102049Hans Peter Lindegård Buhrkal DENM40-491:26:59+ 15:4522.08 km/h
följ resultater: ON
22 km32 km
PlatsNummerNamnNationalitetKlubbåldersklassTidDiffHastighet 
12028Freja Johansen DENHMTBKK40-491:24:2822.73 km/h
22105Ulla Schaldemose DENSponzK50-591:33:43+ 9:1620.49 km/h
32054Mia Carlsen DENSponz MTB1:34:45+ 10:1720.27 km/h
42053Camilla Carlsen DENSponz MTBK40-491:34:45+ 10:1820.27 km/h
52038Kristina Holm DENK40-491:39:17+ 14:4919.34 km/h
62030Mette Skovgaard DENHareskov Mountainbike Klub (HMK)K40-491:43:48+ 19:2118.50 km/h
72026Tina Futtrup Borg DENK40-491:43:48+ 19:2118.50 km/h
82067Pia Nørskov DENHalsnæs MTBK50-591:45:40+ 21:1318.17 km/h
92150Jill Repp DENSearchkompanietK50-591:47:07+ 22:4017.93 km/h
102041Clara Fonseca Carlsen DENTeam Carlsen1:47:07+ 22:4017.92 km/h
© 2013- : Ultimate Sport Service Powered by UltimateLIVE