Grundlovsløbet
leaderboard
ergebnisse
team ergebnisse
suchen
meine favoriten
tracker
statistik
live streaming
scroller
kommentator
help
[
mobile version
]
auto follow leaders:
ON
10 km
6 km
Overall
-
Mænd
Kvinder
-
Piger indtil 12 år
Piger 13-17 år
Kvinder 18-35 år
Kvinder 36-45 år
Kvinder 46-55 år
Kvinder 56-66 år
Kvinder 67-99 år
Drenge indtil 12 år
Drenge 13-17 år
Mænd 18-35 år
Mænd 36-45 år
Mænd 46-55 år
Mænd 56-66 år
Mænd 67-99 år
Top 10
Top 25
Top 50
Top 100
Current Standings
Fastests Split
10 km
Rang
Start Nr
Name
Nation
Verein
Kategorie
Zeit
Hinter
Speed
1
336
Ragnar Gudmundsson
DEN
Hjørring Gymnasium og HF
M46-55
0:34:44
3:29 min/km
2
874
Thomas Møller Søndergaard
DEN
M36-45
0:35:29
+ 45
3:33 min/km
3
862
Morten Hejlskov
DEN
M18-35
0:35:29
+ 45
3:33 min/km
4
576
Ulrik Linden Andersen
DEN
M18-35
0:35:41
+ 57
3:35 min/km
5
62
Carsten Johannesen
DEN
Aalborg Atletik & Motion
M36-45
0:36:10
+ 1:27
3:37 min/km
6
2
Lars Bo Christiansen
DEN
M18-35
0:36:45
+ 2:01
3:41 min/km
7
562
August Holm Andersen
DEN
Hjørring Private Realskole
M13-17
0:37:00
+ 2:17
3:42 min/km
8
227
Rasmus H. Pedersen
DEN
Hjørring Private Realskole
M18-35
0:37:33
+ 2:50
3:46 min/km
9
673
Allan Andresen
DEN
M18-35
0:38:02
+ 3:18
3:49 min/km
10
660
Kim Jørgensen
DEN
M46-55
0:38:15
+ 3:31
3:50 min/km
auto follow leaders:
ON
10 km
6 km
Overall
-
Mænd
Kvinder
-
Piger indtil 12 år
Piger 13-17 år
Kvinder 18-35 år
Kvinder 36-45 år
Kvinder 46-55 år
Kvinder 56-66 år
Kvinder 67-99 år
Drenge indtil 12 år
Drenge 13-17 år
Mænd 18-35 år
Mænd 36-45 år
Mænd 46-55 år
Mænd 56-66 år
Mænd 67-99 år
Top 10
Top 25
Top 50
Top 100
Current Standings
Fastests Split
10 km
Rang
Start Nr
Name
Nation
Verein
Kategorie
Zeit
Hinter
Speed
1
19
Maja Petersen
DEN
Targit
K18-35
0:38:33
3:52 min/km
2
465
Pernille Woller
DEN
BDO
K18-35
0:40:53
+ 2:21
4:06 min/km
3
654
Anette Aasen
DEN
K18-35
0:42:08
+ 3:36
4:13 min/km
4
467
Lise Hyttel
DEN
K18-35
0:42:45
+ 4:13
4:17 min/km
5
18
Anita Beith Kjeldsen
DEN
K18-35
0:44:00
+ 5:28
4:24 min/km
6
78
Maiken Sand-Jensen
DEN
K36-45
0:44:07
+ 5:35
4:25 min/km
7
157
Mette Ørnbøl Pedersen
DEN
Skallerup Seaside Resort A/S
K18-35
0:44:24
+ 5:52
4:27 min/km
8
338
Sarah Kristensen Smalbro
DEN
Hjørring Gymnasium og HF
K18-35
0:44:49
+ 6:17
4:29 min/km
9
804
Lotte Kjærskou
DEN
home
K36-45
0:46:20
+ 7:48
4:38 min/km
10
898
Dorthe Agervig
DEN
K36-45
0:46:24
+ 7:52
4:39 min/km
auto follow leaders:
ON
10 km
6 km
Overall
-
Mænd
Kvinder
-
Piger indtil 12 år
Piger 13-17 år
Kvinder 18-35 år
Kvinder 36-45 år
Kvinder 46-55 år
Kvinder 56-66 år
Kvinder 67-99 år
Drenge indtil 12 år
Drenge 13-17 år
Mænd 18-35 år
Mænd 36-45 år
Mænd 46-55 år
Mænd 56-66 år
Mænd 67-99 år
Top 10
Top 25
Top 50
Top 100
Current Standings
Fastests Split
6 km
Rang
Start Nr
Name
Nation
Verein
Kategorie
Zeit
Hinter
Speed
1
6141
Karsten Bukholt
DEN
Optimizar
M36-45
0:19:11
3:12 min/km
2
6140
Rasmus Isager Hansen
DEN
AARHUS 1900/ADIDAS/INSPORT
M18-35
0:19:53
+ 43
3:19 min/km
3
7681
Morten Marinussen
DEN
NIH
M18-35
0:21:43
+ 2:33
3:38 min/km
4
6031
Vitus Bergenser
DEN
M00-12
0:21:49
+ 2:39
3:39 min/km
5
6190
Anders Egeberg Olesen
DEN
M18-35
0:22:03
+ 2:53
3:41 min/km
6
6300
Søren Bak Larsen
DEN
M18-35
0:22:07
+ 2:57
3:42 min/km
7
6511
Ulrik Højrup Nielsen
DEN
M18-35
0:22:42
+ 3:32
3:47 min/km
8
7956
Lasse Lassen
DEN
M18-35
0:23:03
+ 3:53
3:51 min/km
9
6242
Sebastian Leth Klinge
DEN
Skallerup Seaside Resort A/S
M18-35
0:23:29
+ 4:19
3:55 min/km
10
7854
Tobias Leth Klinge
DEN
M13-17
0:23:37
+ 4:26
3:57 min/km
auto follow leaders:
ON
10 km
6 km
Overall
-
Mænd
Kvinder
-
Piger indtil 12 år
Piger 13-17 år
Kvinder 18-35 år
Kvinder 36-45 år
Kvinder 46-55 år
Kvinder 56-66 år
Kvinder 67-99 år
Drenge indtil 12 år
Drenge 13-17 år
Mænd 18-35 år
Mænd 36-45 år
Mænd 46-55 år
Mænd 56-66 år
Mænd 67-99 år
Top 10
Top 25
Top 50
Top 100
Current Standings
Fastests Split
10 km
Rang
Start Nr
Name
Nation
Verein
Kategorie
Zeit
Hinter
Speed
1
19
Maja Petersen
DEN
Targit
K18-35
0:38:33
3:52 min/km
2
465
Pernille Woller
DEN
BDO
K18-35
0:40:53
+ 2:21
4:06 min/km
3
654
Anette Aasen
DEN
K18-35
0:42:08
+ 3:36
4:13 min/km
4
467
Lise Hyttel
DEN
K18-35
0:42:45
+ 4:13
4:17 min/km
5
18
Anita Beith Kjeldsen
DEN
K18-35
0:44:00
+ 5:28
4:24 min/km
6
78
Maiken Sand-Jensen
DEN
K36-45
0:44:07
+ 5:35
4:25 min/km
7
157
Mette Ørnbøl Pedersen
DEN
Skallerup Seaside Resort A/S
K18-35
0:44:24
+ 5:52
4:27 min/km
8
338
Sarah Kristensen Smalbro
DEN
Hjørring Gymnasium og HF
K18-35
0:44:49
+ 6:17
4:29 min/km
9
804
Lotte Kjærskou
DEN
home
K36-45
0:46:20
+ 7:48
4:38 min/km
10
898
Dorthe Agervig
DEN
K36-45
0:46:24
+ 7:52
4:39 min/km
Event
10 km
6 km
Kategorie
Alle Kategorien
-
Mænd
Kvinder
-
Piger indtil 12 år
Piger 13-17 år
Kvinder 18-35 år
Kvinder 36-45 år
Kvinder 46-55 år
Kvinder 56-66 år
Kvinder 67-99 år
Drenge indtil 12 år
Drenge 13-17 år
Mænd 18-35 år
Mænd 36-45 år
Mænd 46-55 år
Mænd 56-66 år
Mænd 67-99 år
wählen sie distanz und kategorie
no team results reports available
advanced suche
komplett suche
Start Nr
Vorname
Nachname
Verein
Stadt
Nation
Alle Nationen
Denmark
Faroe Islands
Germany
Iceland
Norway
Event
Alle Events
10 km
6 km
Kategorie
Alle Kategorien
-
Mænd
Kvinder
-
Piger indtil 12 år
Piger 13-17 år
Kvinder 18-35 år
Kvinder 36-45 år
Kvinder 46-55 år
Kvinder 56-66 år
Kvinder 67-99 år
Drenge indtil 12 år
Drenge 13-17 år
Mænd 18-35 år
Mænd 36-45 år
Mænd 46-55 år
Mænd 56-66 år
Mænd 67-99 år
Zeit
Ziel
Bitte geben Sie Ihre Suchkriterien
Sortieren nach
Zeit
Start Nr
Vorname
Nachname
Verein
Stadt
Nation
Aufsteigend
Absteigend
Sie haben noch keine Teilnehmer zu meinen Favoriten. Bitte treffen Sie Ihre Auswahl aus dem Leaderboard oder suchen Abschnitt.
no scrollers available
1 window
2 windows
4 windows
© 2013- : Ultimate Sport Service
Powered by UltimateLIVE