Grundlovsløbet
leaderboard
results
team results
search
my favourites
tracker
statistics
live streaming
scroller
commentator
help
[
mobile version
]
auto follow leaders:
ON
10 km
6 km
Overall
-
Mænd
Kvinder
-
Piger indtil 12 år
Piger 13-17 år
Kvinder 18-35 år
Kvinder 36-45 år
Kvinder 46-55 år
Kvinder 56-66 år
Kvinder 67-99 år
Drenge indtil 12 år
Drenge 13-17 år
Mænd 18-35 år
Mænd 36-45 år
Mænd 46-55 år
Mænd 56-66 år
Mænd 67-99 år
Top 10
Top 25
Top 50
Top 100
Current Standings
Fastests Split
10 km
Rank
Race No
Name
Nation
Club
Category
Time
Behind
Speed
1
336
Ragnar Gudmundsson
DEN
Hjørring Gymnasium og HF
M46-55
0:34:44
3:29 min/km
2
874
Thomas Møller Søndergaard
DEN
M36-45
0:35:29
+ 45
3:33 min/km
3
862
Morten Hejlskov
DEN
M18-35
0:35:29
+ 45
3:33 min/km
4
576
Ulrik Linden Andersen
DEN
M18-35
0:35:41
+ 57
3:35 min/km
5
62
Carsten Johannesen
DEN
Aalborg Atletik & Motion
M36-45
0:36:10
+ 1:27
3:37 min/km
6
2
Lars Bo Christiansen
DEN
M18-35
0:36:45
+ 2:01
3:41 min/km
7
562
August Holm Andersen
DEN
Hjørring Private Realskole
M13-17
0:37:00
+ 2:17
3:42 min/km
8
227
Rasmus H. Pedersen
DEN
Hjørring Private Realskole
M18-35
0:37:33
+ 2:50
3:46 min/km
9
673
Allan Andresen
DEN
M18-35
0:38:02
+ 3:18
3:49 min/km
10
660
Kim Jørgensen
DEN
M46-55
0:38:15
+ 3:31
3:50 min/km
auto follow leaders:
ON
10 km
6 km
Overall
-
Mænd
Kvinder
-
Piger indtil 12 år
Piger 13-17 år
Kvinder 18-35 år
Kvinder 36-45 år
Kvinder 46-55 år
Kvinder 56-66 år
Kvinder 67-99 år
Drenge indtil 12 år
Drenge 13-17 år
Mænd 18-35 år
Mænd 36-45 år
Mænd 46-55 år
Mænd 56-66 år
Mænd 67-99 år
Top 10
Top 25
Top 50
Top 100
Current Standings
Fastests Split
10 km
Rank
Race No
Name
Nation
Club
Category
Time
Behind
Speed
1
19
Maja Petersen
DEN
Targit
K18-35
0:38:33
3:52 min/km
2
465
Pernille Woller
DEN
BDO
K18-35
0:40:53
+ 2:21
4:06 min/km
3
654
Anette Aasen
DEN
K18-35
0:42:08
+ 3:36
4:13 min/km
4
467
Lise Hyttel
DEN
K18-35
0:42:45
+ 4:13
4:17 min/km
5
18
Anita Beith Kjeldsen
DEN
K18-35
0:44:00
+ 5:28
4:24 min/km
6
78
Maiken Sand-Jensen
DEN
K36-45
0:44:07
+ 5:35
4:25 min/km
7
157
Mette Ørnbøl Pedersen
DEN
Skallerup Seaside Resort A/S
K18-35
0:44:24
+ 5:52
4:27 min/km
8
338
Sarah Kristensen Smalbro
DEN
Hjørring Gymnasium og HF
K18-35
0:44:49
+ 6:17
4:29 min/km
9
804
Lotte Kjærskou
DEN
home
K36-45
0:46:20
+ 7:48
4:38 min/km
10
898
Dorthe Agervig
DEN
K36-45
0:46:24
+ 7:52
4:39 min/km
auto follow leaders:
ON
10 km
6 km
Overall
-
Mænd
Kvinder
-
Piger indtil 12 år
Piger 13-17 år
Kvinder 18-35 år
Kvinder 36-45 år
Kvinder 46-55 år
Kvinder 56-66 år
Kvinder 67-99 år
Drenge indtil 12 år
Drenge 13-17 år
Mænd 18-35 år
Mænd 36-45 år
Mænd 46-55 år
Mænd 56-66 år
Mænd 67-99 år
Top 10
Top 25
Top 50
Top 100
Current Standings
Fastests Split
6 km
Rank
Race No
Name
Nation
Club
Category
Time
Behind
Speed
1
6141
Karsten Bukholt
DEN
Optimizar
M36-45
0:19:11
3:12 min/km
2
6140
Rasmus Isager Hansen
DEN
AARHUS 1900/ADIDAS/INSPORT
M18-35
0:19:53
+ 43
3:19 min/km
3
7681
Morten Marinussen
DEN
NIH
M18-35
0:21:43
+ 2:33
3:38 min/km
4
6031
Vitus Bergenser
DEN
M00-12
0:21:49
+ 2:39
3:39 min/km
5
6190
Anders Egeberg Olesen
DEN
M18-35
0:22:03
+ 2:53
3:41 min/km
6
6300
Søren Bak Larsen
DEN
M18-35
0:22:07
+ 2:57
3:42 min/km
7
6511
Ulrik Højrup Nielsen
DEN
M18-35
0:22:42
+ 3:32
3:47 min/km
8
7956
Lasse Lassen
DEN
M18-35
0:23:03
+ 3:53
3:51 min/km
9
6242
Sebastian Leth Klinge
DEN
Skallerup Seaside Resort A/S
M18-35
0:23:29
+ 4:19
3:55 min/km
10
7854
Tobias Leth Klinge
DEN
M13-17
0:23:37
+ 4:26
3:57 min/km
auto follow leaders:
ON
10 km
6 km
Overall
-
Mænd
Kvinder
-
Piger indtil 12 år
Piger 13-17 år
Kvinder 18-35 år
Kvinder 36-45 år
Kvinder 46-55 år
Kvinder 56-66 år
Kvinder 67-99 år
Drenge indtil 12 år
Drenge 13-17 år
Mænd 18-35 år
Mænd 36-45 år
Mænd 46-55 år
Mænd 56-66 år
Mænd 67-99 år
Top 10
Top 25
Top 50
Top 100
Current Standings
Fastests Split
10 km
Rank
Race No
Name
Nation
Club
Category
Time
Behind
Speed
1
19
Maja Petersen
DEN
Targit
K18-35
0:38:33
3:52 min/km
2
465
Pernille Woller
DEN
BDO
K18-35
0:40:53
+ 2:21
4:06 min/km
3
654
Anette Aasen
DEN
K18-35
0:42:08
+ 3:36
4:13 min/km
4
467
Lise Hyttel
DEN
K18-35
0:42:45
+ 4:13
4:17 min/km
5
18
Anita Beith Kjeldsen
DEN
K18-35
0:44:00
+ 5:28
4:24 min/km
6
78
Maiken Sand-Jensen
DEN
K36-45
0:44:07
+ 5:35
4:25 min/km
7
157
Mette Ørnbøl Pedersen
DEN
Skallerup Seaside Resort A/S
K18-35
0:44:24
+ 5:52
4:27 min/km
8
338
Sarah Kristensen Smalbro
DEN
Hjørring Gymnasium og HF
K18-35
0:44:49
+ 6:17
4:29 min/km
9
804
Lotte Kjærskou
DEN
home
K36-45
0:46:20
+ 7:48
4:38 min/km
10
898
Dorthe Agervig
DEN
K36-45
0:46:24
+ 7:52
4:39 min/km
Distance
10 km
6 km
Category
All Categories
-
Mænd
Kvinder
-
Piger indtil 12 år
Piger 13-17 år
Kvinder 18-35 år
Kvinder 36-45 år
Kvinder 46-55 år
Kvinder 56-66 år
Kvinder 67-99 år
Drenge indtil 12 år
Drenge 13-17 år
Mænd 18-35 år
Mænd 36-45 år
Mænd 46-55 år
Mænd 56-66 år
Mænd 67-99 år
select distance and category
no team results reports available
quick search
advanced search
Race No
First Name
Last Name
Club
City
Nation
All Nations
Denmark
Faroe Islands
Germany
Iceland
Norway
Distance
All Distances
10 km
6 km
Category
All Categories
-
Mænd
Kvinder
-
Piger indtil 12 år
Piger 13-17 år
Kvinder 18-35 år
Kvinder 36-45 år
Kvinder 46-55 år
Kvinder 56-66 år
Kvinder 67-99 år
Drenge indtil 12 år
Drenge 13-17 år
Mænd 18-35 år
Mænd 36-45 år
Mænd 46-55 år
Mænd 56-66 år
Mænd 67-99 år
Time
Finish
Please enter your search criteria
Sort by
Time
Race No
First Name
Last Name
Club
City
Nation
Ascending
Descending
You have no participants added to my favourites. Please make your selection from the leaderboard or search section.
no scrollers available
1 window
2 windows
4 windows
© 2013- : Ultimate Sport Service
Powered by UltimateLIVE